Nämä asiat mietityttävät, ihastuttavat ja vihastuttavat Kouvolan Sanomien lukijoita.
Datakeskus, miltä tuntuu tehdä ihmiset onnettomiksi turmelemalla ympäristö ja aiheuttamalla täysin turhaa sähkönkulutusta?
Nykyisen äärioikeistohallituksen ajaman eläkeiän noston vielä nykyistäkin korkeammaksi tarkoituksena on näännyttää kuoliaaksi sorvin ääreen ensin sairaat ja myöhemmin terveemmät, ettei ansaittuja eläkkeitä tarvi koskaan maksaa.
Datakeskuksille näyttää tulevan ulkomaalaiset työntekijät kun eng.kielinen peruskoulu saatava. Mutta suljetaan kaikki suur-Kouvolan muut koulut! Järjetöntä touhua!
KooKoo, eikö nyt pojat ole rahaa, TikTok ja datakeskus takana sponsorit ja Peltolan leipä? Kyllä luusi saavan sellaisen hyökkäyskentän. Taidetaan taas kerran keskittyä siihen kaljan myyntiin. Sama edessä monitoimihallilla. Kuntalaiset herätkää!
On hirveää pariskunnilla joilla ei ole lapsia! Yksityiset hoitokodit riistää sitten ihan kaiken. Turhia asunto-osakkeet ja maapalstat, yritykset. Kaikki otetaan. Tyhmiä ihmisiä vieläkin näyttää olevan.
Oishan ollu niin mukavaa, jos Betonyn porukka ois ollu edes vähä innostunnu Kapen käynnistä. Hyvää tuo kuitenkin sai aikaan. Ja Myrrä takas, liksa juoksee.
Jos ja kun tie avataan, on syytä laittaa Palomäenkadulle tuntuvat hidasteet sekä valvontakamerat, etteivät heti ryhdy huliganit uimahallia ja sen ympäristöä töhrimään tai "terrorisoimaan".
Vihdoinkin järkipuhetta hva:ssa. Kaikkien siirtyneiden johtajien piti saada johtajapaikat! Esim. tukipalveluita olisi voinut ohjata ja johtaa päälliköt ja heitä tj. 3 toimialajohtajaa ja tj olisi riittänyt jo Kymsotessa.
Oiskohan KooKoon nyt vuoro antaa potkut toimitusjohtajalle ja urheilujohtajalle, vääriä ratkaisuja koko ajan. Näinhän yritysmaailmassa toimitaan.
Mulla on ikävä Myrrää!
Emmekö me KooKoon kannattajat voi vaatia johtoporrasta palkkaamaan Myrrä takaisin koska tulokset ei ole parantuneet uuden valmentajan johdolla. Kävi miten vaan mutta ei ole jossiteltavaa.
Peksu
Kouvolassa erään kerrostalon ikkunassa roikkuu jatkuvasti Suomen lippu. Jos on kyse isänmaallisuudesta, sanoisin, että se on lipun häpäisyä. Ei Suomen lippu ole huonosti tai muutenkaan ripustettu verho! Lippua tulee käsitellä arvokkaasti ja tietyillä säännöillä. Taloyhtiön pitäisi puuttua asiaan.
Kauppakeskus Veturin aulassa täyssähköauto mainoksena. Mikäli siinä on akusto kiinni, olisi se paloturvallisuussyistä syytä viedä pois.
Hyvästi KooKoo. Syy joukkueen johdon työssä, enkä tarkoita piuhaa.
Lidliin ei tule sellaista tarjousta että menisin! Äpillä ja äpillä, pitäisi olla lainvastaista että toiset joutuu maksaa samasta tuotteesta enemmän kuin älykännykkäihmiset! Käsittämätöntä.
Koskahan KooKoon peleissä saisi ihan oikeaa höyrymakkaraa. Se grillipätkä höyryssä kun ei ole makunautinto.
Saaga pitää säilyttää, kirjoittaa A. Ala-Krekola. Entä koulut, kirjastot, terveysasemat, päiväkodit?
Lauttarannan lopettamiselle täytyy keksiä jokin vaihtoehto. Resurssit ei riitä vanhuksille inhimillistä hoitoa kotiin antamaan nytkään saati sitten kun vielä huonokuntoisempia kotiutetaan. Vanhusten kohtalo kauhistuttaa ja sääliksi käy myös kotihoitajia, jotka joutuvat kohtuuttomaan tilanteeseen.
Kyllä ymmärtää Euroopan mellakat! Tavallisen ihmisen elämä köyhtyy. Sama menossa Suomessa tämän hallituksen myötä!
Mistä sitten löytyy Suomessa töitä kun kaikki datakeskukset paalutettu? Monikansalliset yhtiöt ottavat kaiken voiton. Sitten ollaan taas työttöminä. Täällä Suomessa ei todella ajatella pitkän ajan työllisyyttä.
Luuttu on kielisoitin, ei siivoojan työväline, eikä ammattitaitoinen siivooja myöskään "heiluttele moppia"!