Tilaajalle

Kouvolalaismuusikot pelaavat tiukkaa koripalloa ja järjestävät suosiotaan kasvattavia keikkoja — ”Epäilisin, että Eskolanmäen Eaglesin koripallo-otteluiden takia Kouvolassa on soitettu muutamakin keikka sormet kipeinä”

Eskolanmäen Eagles ry:ssä on mukana jäseniä esimerkiksi A. Takalo & Takavaloista, Lasten Hautausmaasta ja Kivesveto Go Gosta. Yhdistys kannustaa muusikoita pallopelien pariin ja järjestää tapahtumia, joissa on vahvasti underground läsnä.

Lumikki Haaja

Samu Laine, Eskolanmäen Eagles ry:n rahastonhoitaja ja sihteeri Antti Vesikko sekä Otto Viskari (takana) osallistuvat ahkerasti yhdistyksen peleihin.
Samu Laine, Eskolanmäen Eagles ry:n rahastonhoitaja ja sihteeri Antti Vesikko sekä Otto Viskari (takana) osallistuvat ahkerasti yhdistyksen peleihin.

Ravintola Downtownissa järjestettiin keväällä 2018 hieman erikoisempi ilta. Tarjolla oli Kouvolan ensimmäinen dildobingo, jossa palkintoina oli nimensä mukaisia seksivälineitä. Iltaan kuului myös runolausuntaa erotiikan pimeämmältä puolelta. Musiikki diskossa soi teemalla Uuno Turhapuro & Sex. Iltaan mahtui myös koriskisa, jossa palkintona oli ”kiisseliä”.