Katso tästä kaikki kevään ylioppilaat ja valmistuneet Kouvolassa

Riitta Ketola

Katso tästä kaikki kevään ylioppilaat ja valmistuneet Kouvolassa

Kouvolan lukioista kirjoitti tänä keväänä ylioppilaaksi 361 opiskelijaa ja Iitin lukiosta 20. Kouvolan seudun ammattiopistosta valmistui 409 opiskelijaa ja Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulusta 383. Kouvolan Sanomat onnittelee kaikkia!

Ylioppilaat

Kouvolan Yhteislyseo

Aarnio Hanna Bettiina

Aarnio Jenna Amanda

Ahlgren Olli Eemeli

Andersson Aino Tuuli Sofia

Backman Petra Peppi Camira

Backman Tessa Erika

Byckling Topi Petteri

Ekroth Christa Emilia

En Rebekka Julia

Engberg Anette Christina

Erkkilä Anna Vera Katariina

Espo Elina Katriina

Hallapuro Elisa Laura Anniina

Halonen Ninni Aune Kaarina

Hannola Karita Henna Pauliina

Hartikainen Sofia Anna Alexandra

Hasu Emma Joanna

Helenius Lotta Maria

Hietala Aino Iita Vilhelmiina

Hietamies Aureliina

Hiltunen Ilona Susanne

Hiltunen Karoliina Marianne

Hirvisuo Rasmus Samuel

Hirvonen Inka Eveliina

Hynynen Jari Mikael

Hyppänen Veera Sofia Tuulikki

Häyrynen Aku Santeri

Ikonen Mikko Osmo Viljami

Ilvonen Jesse Matias

Irjala Janika Kristiina

Jarva Annika Eveliina

Jauhiainen Aada Vilhelmiina

Jokivuori Tapio Elias

Joutjärvi Anna Susanna

Jäntti Saara Sylvia

Järvinen Elli Marjaana

Järvinen Mikael Otto Einari

Kaisto Joni Jesperi Sakari

Kalin Kalle Oskari

Kankala Sofia Katriina

Karhu Aada Anastasia Katriina

Karstinen Maija Julia

Kattelus Aapo Adolf Ilari

Kause Arttu Ilmari Villenpoika

Kettula Veeti Kristian

Khvatov Jani

Kimmo Tuulia Pauliina

Kitunen Laura Wilhelmiina

Kivi Daniel Kristian

Kivioja Nils Benjamin

Koistinen Valtteri Elias

Koivu Aada Sofia Wilhelmiina

Koivula Oskari Ossi Kalevi

Kokkonen Susanna Kristiina

Koponen Enni Amanda

Korpela Heini Aliisa

Koskinen Sofia Vilma Emiilia

Kosonen Siiri Saana Vilhelmiina

Kosunen Veera Maria

Kujala Aku Väinö Ilari

Kunnari Vilma Iida Liisa

Kuoppamäki Pihla Aura Maria

Kupiainen Peetu Heikki Juhani

Kylmälä Aaro Johannes

Kyttälä Iida Karoliina

Kähkönen Ronja Vilhelmiina

Kärkkäinen Maija Kerttu Kaarina

Laakso Ella Johanna Viviika

Laaksonen Juho Aarni Kalevi

Lahtinen Tessa Jasmin Annika

Laiho Liisa Aino Maria

Laitinen Eetu Juho Henrik

Laitinen Milla Emilia

Laitinen Nella Erika

Laitonen Katri Emilia

Lakka Leo Matias

Laurinantti Sara Amanda

Laurinantti Veikka Verneri

Lavonen Melina Mathilda

Lehtinen Aliisa Esteri

Lehtinen Emilia Aino Helena

Lehtonen Riina Talvikki

Lehtonen Sara-Sofia Annikki

Leino Ella Maria

Liikkanen Esa-Pekka Einari

Liikonen Vilho Väinö Oskari

Lindeman Minna Elina

Lonka Venla Iida Kristiina

Luoma Jasperi Aaro Antero

Lyijynen Miika Juha Petteri

Makkonen Katja Annamaria

Malikine Kristian Einari

Malo Emil Santeri

Manninen Nia Miranda

Matrosov Anton Markku

Moilanen Anssi Axel Ensio

Mukkula Atte Iivari

Myller Saku Antti Vilhelm

Myötyri Markus Kaapo Juhani

Mäkelin Helmi Enneli

Mäkelä Anni Maria

Mäkelä Heini Karoliina

Mänttäri Juho Evert

Niemi Jenna Noora Anneli

Nieminen Topi Juho Olavi

Niinivuori Minttu Maria

Nokkala Aada Aune Amanda

Nousiainen Roosa Eerika

Nuora Tuuli Iiris Marjaana

Ojalehto Kia-Maria Juulia

Paajanen Nea Jannika Juhantytär

Paavola Noora Anniina

Pasanen Saara Johanna

Pasi Venla Lyydia

Peltola Anni Elina

Peltola Eetu Eino Olavi

Peltonen Saara Anne Inkeri

Penttilä Valtteri Matias

Pesonen Jadelina Olivia Amanda

Pigg Heini Marjaana

Pipatti Roosa Petra-Sofia

Pirinen Kaapo Janne Eljas

Poikala Juho Lassi Valtteri

Pulkki Johanna Anniina

Pullinen Jatta Annika

Pyrhönen Lola Marie

Pätsi Konsta Petteri

Pöysä Sara-Linnea Aleksandra

Rantala Matias Ossian

Rauhamäki Lassi Antti Matias

Rautiainen Anni Maria

Riitala Sampo Aleksanteri

Rintala Riku Matias

Ronkainen Joona Veikka Juhani

Rukkila Anni Elina

Rusi Eine Aliisa

Rönkä Joonas Herbert

Saarinen Kalle Valtteri

Saarinen Piitu Marie

Saikkonen Sara Emilia

Salmi Niklas Emil

Salminen Ville Anton Taneli

Salovaara Jaakko Väinö Juhani

Schmidt Emil

Seppä Saana Inkeri

Seppänen Jere Joonatan

Seppänen Lotta Saara Maria

Sihvola Ella Katriina

Sinkkonen Iina Milja Katariina

Solio Anniina Tuulikki

Sopanen Samuli Erik Juhani

Sorsa Saara Lotta Vilhelmiina

Soukka Alina Sofia

Sundqvist Krista Sina Julia

Suomalainen Jenni Johanna

Sutinen Julia Neea Emilia

Sydänmaa Oona Aurora

Tamminen Sabrina Mikaela

Tapiola Atte Ilmari

Teräsvuori Ella Johanna

Tikka Helmi-Roosa Tuulia

Timonen Sara Jenna Jasmine

Toivonen Jenna Katariina

Toivonen Nelli Amanda Mikaela

Tokko Tehilla Ada Aurora

Toropainen Helmi Eliina

Tuominen Lila Milena

Tuominen Tuukka Kristian

Tuomioja Essi Laura

Turkia Iina Helmi Elina

Tuuri Oona Cristina

Tynys Jasper Lassi Topias

Tähtinen Aino Maria Josefiina

Töyry Enni Marianna

Uljanoff Juuso Pekka Antero

Uutela Jennina Petra Juulia

Uwimana Alice

Vainikka Anni Juulia Aleksandra

Vanhalakka Sonja Karoliina

Vanhamaa Eetu Oskari

Vierula Nea Ida Emilia

Vikberg Juha Petteri

Villikka Riku Harley

Virkkula Jasmin Jemina

Viskari Nuutti Petrus

Vuolasto Veikko Oskari

Kuusankosken lukio

Aalto Julia Aurora

Aholainen Linda Mariia

Appelgren Joona Aleksei

Asikainen Niilo Ilmari

Collanus Inka Jasmin

Frantsi Aada Sofia

Frost Saima Unelma

Hanén Iiro Matias

Heinonen Julius Elmer Kasimir

Hietanen Ville Tapio

Hupanen Johan Mikael

Huttunen Anttoni

Häkälä Timi Petteri

Hämäläinen Ella Saara Anneli

Jukkara Mari Susanna

Junni Aleksi Eetu Matias

Kinnunen Anni Karoliina

Kinnunen Artturi Eemeli

Lapina Julia Marika

Lassila Antti Juho Robert

Latham Sara Anna

Lehtonen Valtteri Olavi

Leppänen Kimi Aapo Elmeri

Levänen Tuulikki Katariina

Liimatainen Ellielina

Lindeman Niko Petteri

Lund Sandra Sofie

Majuri Niilo Ville Severi

Marttila Siiri Jenni Vadelma

Moilanen Venla Katariina

Moisio Kaisla Anriikka

Mäkelä Emilia Anna Kristiina

Mäkinen Valtteri Paavo Juhani

Niininen Joni Kristian

Nuotio Laura Taru Katinka

Nykänen Ella Elina

Nyström Iida Sofi Ester

Ojala Anna Maria

Ojala Pinja Eveliina

Pajunen Tommi Kristian

Peussa Jenni Emilia

Pietiläinen Eemil Aleksanteri

Porvari Emma Helena

Purho Iiris Siru Inkeri

Pönkä Anne Elinor

Pörsti Julia Mona Kristiina

Rautomäki Niklas Vesa Valtteri

Ropo Sami Pekka

Ryöpäs Jeri Matti

Rämä Johanna Eveliina

Saarainen Juho Mikael

Saarinen Moona Mikaela

Salminen Eveliina Birgitta

Sihvo Vili Iisak

Siitari Vilma Julia Josefiina

Simola Lotta Emilia

SoininenPaula Anna Aliisa

Soramies Mira Ella Katariina

Syrjälä Lilli Tuulia

Tamlander Eero Herman

Timonen Roope Jasperi

Toivonen Anna Emilia

Tuovinen Riina Johanna

Vainikainen Mikko Vilho Artturi

Valve Venla Matleena

Vehmaa Riku Verneri

Vesalainen Jasper Iivari

Viinamäki Eetu Veikka Topias

Viitala Leevi Ilari

Viitalahti Ella Amanda

Vulkko Venla Elina

Lisäksi viisi ylioppilasta, jotka eivät halua nimeään julkaistavan.

Valkealan lukio

Hartama Alisa Nina Emilia

Haukkala Elmo-Oskari Harrinpoika

Huuskonen Anna-Liisa

Hyytiäinen Mila Eveliina

Järvinen Riia Satu Maria

Kananen Emmi Vilhelmiina

Karppanen Eevi Karoliina

Katainen Kaisa Maaria

Keppo Minttu Julia

Kinnunen Kasperi Arttu Olavi

Koskimaa Siiri Kukka Elviira

Kärkkäinen Aaro Sakari

Kärkkäinen Salla Siiri Sofia

Lamberg Silja Kristiina

Liila Jutta Sara Kaarina

Mankki Emma Julia

Metsälä Olli Aatos

Mikkola Riku Petteri

Mikkonen Maiju Marja Hannele

Pirinen Henna Rebekka

Päivinen Aleksandra

Rantala Juho Antti

Rantala Milja Maria

Rinne Sanna Katariina

Salminen Julia Ida Emilia

Salminen Roosa Eveliina

Savenius Aleksi Matias

Sorokin Aleksandr

Suni Rosa Ellen Anniina

Syrjänen Niko Valtteri

Toivonen Tuukka Waltteri

Vainikka Noora Katariina

Vassiliev Kim Lukas

Viholainen Aino Elina Tuomaantytär

Vikman Susa-Maaria

von Behr Juuso Valtteri

Vuorinen Laura Vilhelmiina

Vuoristo Anniina Katariina

Vänskä Riika Maria

Weisman Jonathan Alex Emil

Elimäen lukio

Akkanen Meeri Sofia

Glad Juho Akseli

Hasu Jeremia Daaniel

Iiliäinen Helmi Vilhelmiina

Inkala Aada Bettina

Kantonen Tomi Sebastian

Koskinen Johanna Emilia

Koskinen Roosa Adeliina

Kuokka Inkeri Helmi

Marttila Oskari Antti Iisakki

Mettälä Pinja Marjaana

Mynttinen Helmi Inkeri

Mäkelä Anna Karoliina

Mäkelä Eerik Veikka Nestori

Mäkelä Nelli Noora

Mäntynen Otto Santeri

Norema Paavo Vihtori

Palomäki Aukusti Benjamin

Parkko Santeri Esko Aleksi

Perttilä Pauliina Maria

Pihkala Einari Mikael

Rantasalo Arttu Eelis Pellervo

Reponen Eeli Pellervo

Suppala Anni Helena Katariina

Takala Martti Väinö Benhard

Tallberg Robert Mikael

Tallinen Iiro Arimo

Timperi Henna Aurora

Toikkanen Jenna Katariina

Turkia Iiro Elmeri

Turkia Jarkko Pekka Vihtori

Tähtinen Riina Aino Marja

Iitin lukio

And Jarkko

Helineva Mikael

Houni Henri

Hämäläinen Arttu

Kujala Helmi

Kytösaho Jerry-Mikael

Leiramo Kerttu

Lindroos Juho,

Löfman Perttu

Makkonen Roope

Nieminen Anssi

Nieminen Lasse

Piimäkorpi Nina

Pitkänen Väinö

Rautell Ronja

Tiihonen Veli

Valtonen Maria

Vihertö Veeti

Väinölä Ninni

Yrjölä Anni

Kouvolan iltalukio

Backman Maria Emilia

Huhtiniemi Laura Elina (Kaksoistutkinto)

Jaanu Essi Katariina Päivikki (Kaksoistutkinto)

Koskinen Milena Julia Vivian

Kähkönen Janina Julia (Kaksoistutkinto)

Lahtela Heikki Johannes Kristian (Kaksoistutkinto)

Lassoued Omar

Liiri Anniina Eveliina (Kaksoistutkinto)

Mberabagabo Benjamin (Kaksoistutkinto)

Nieminen Taneli Ivan

Nurmiranta Ella Heidi Hannele (Kaksoistutkinto)

Palmroos Paula Irmeli (Kaksoistutkinto)

Perttu Heidi Pauliina

Pietilä Eeva Kaisa Katariina (Kaksoistutkinto)

Ruokola Anni Elina (Kolmoistutkinto)

Salmi Altti Tapio (Kaksoistutkinto)

Seppälä Toni Pekka

Simonsson Milja Vilhelmiina (Kaksoistutkinto)

Soasepp Gren (Kaksoistutkinto)

Tilli Jan Eric Oscar

Toivanen Pihla Alina

Tuhkalainen Topi Elmeri (Kaksoistutkinto)

Tuominen Emilia Maria Karoliina (Kolmoistutkinto)

Uutela Henna Mari Aurora

Vuorinen Niko Petteri (Kaksoistutkinto)

Lisäksi kaksi ylioppilasta, jotka eivät halua nimeään julkaistavan.

Kouvolan seudun ammattiopisto

Autoalan perustutkinto

Dag Anton

Keisala Samuel

Kirvesniemi Jesse

Kola Juho

Kossila Joakim

Kumpulainen Tuukka

Murto Ville

Mykkänen Alexander

Mäkinen Miki

Nevalainen Timo

Niemi Max

Piskunen Pekko

Raskinen Jami

Simokaitis Gintaras

Suonio Vera

Valkosaari Jesse

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Pienimäki Jasmin

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hietala Jimi

Hyppänen Taru

Keikkala Jenna

Kujala Tomi

Munne Jessica

Niemonen Santeri

Pääkkönen Santeri

Sällinen Janita

Välimäki Aino-Kaisa

Yrjönen Niko

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Auvinen Heidi

Heijala Pepita

Karhumaa Saara

Kaskiaho Anna

Malleus Susanna

Ovaska Henna

Purho Tiina

Siltala Lotta

Tynys Jenni

Valapuro Jenni

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Siitarinen Tiia

Kone- ja metallialan perustutkinto

Junnola Tatu

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ahola Atte

Heikuksela Timo

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Musabyimana Anita

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

Marsala Olli

Pentti Teemu

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Lehto Santeri

Lonka Lenni

Mattila Katenipa

Raanoja Sofia

Rautiainen Lilith

Salakka Essi

Yrjönen Kiia

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Koivula Maj

Pinoniemi Pinja

Räty Maria

Salonen Veera

Sinisalo Netta

Sorsa Marjo

Laboratorioalan perustutkinto

Burmaka Ekaterina

Haimi Maria

Hyyrynen Anu

Immanen Satu

Pekkola Marianne

Tiainen Saara-Maria

Lentokoneasennuksen perustutkinto

Alatalo Roni

Alatupa Aaro

Forsström Kimi

Kaasalainen Kaapo

Mäkinen Reko

Nikunen Viktor

Nurminen Netta

Seppälä Arttu

Suni Teemu

Vänttinen Simo

Liiketalouden perustutkinto

Aalto Fanny

Andersson Jimi

Hämäläinen Janine

Lantta Iina

Luostarinen Taru

Lähteenmäki Kamilla

Makunen Pinja

Mielonen Iida

Rouhiainen Jenny

Räihä Riku

Sihvola Santeri

Simonsson Milja

Tapper Tim

Virtanen Ninna

Liiketoiminnan perustutkinto

Frantsi Thamakorn

Hannola Laura

Laitinen Olli

Laurila Riko

Logistiikan perustutkinto

Kallio Teemu

Lehikoinen Teemu

Lumme Jiri

Markkanen Saara

Perttula Esko

Sällinen Tony

Tirkkonen Turo

Villikka Simo

Lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinto

Työppönen Mika

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto

Kosonen Hanne

Kullberg Jari

Lehtonen Arttu

Leskinen Jarkko

Niilola Sami

Puljava Joona

Sorsa Teemu

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Kautto Sari

Riutta Satu

Maatalousalan perustutkinto

Rainio Juho

Matkailualan perustutkinto

Kuukka Nona

Laatunen Teemu

Marttila Emmi

Virki Olga

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Matinheikki Ritva

Pekkanen Mari

Suikkanen Heidi

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Jaakkola Jenna

Nieminen Lotta

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Pakarinen Inka

Seppäläinen Elina

Vanhalakka Hanna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Lääperi Heli

Reginalds Maria

Ryhänen Katariina

Yakoubi Heli

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Arola Johanna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Amanullah Ozbek

Atout Mahmoud

Faengyotha Pranee

Hirsi Sahra

Hussein Ali Farhia

Ifrah Ali

Köntti Sommai

Mahamud Fadumo Ahmed

Mahamud Khadra

Muhamed Hussein Foos

Tuominen On-Uma

Rakennusalan perustutkinto

Ahola Kasperi

Henttu Vili

Junnola Jasper

Laatikainen Kristian

Niemi Nikolas

Nurminen Niki

Ohisalo Jimi

Pakkanen Justus

Palokangas Akseli

Peltola Miko

Päivärinta Tuukka

Sankala Miro

Saxell Ville

Suominen Iikka

Viirimaa Roni

Virta Roni

Ylärakkola Teemu

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hyrkäs Juuso

Hänninen Cina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Acar Gülperi

Espo Senni

Gulid Enab

Hakala Jaana

Harjuniemi Helmi

Heimala Hilla

Honkanen Netta

Hosseini Rahmat

Hovi Miia

Hovilainen Isabella

Huhtiniemi Laura

Huovila Suvi

Hytönen Jenna

Hämäläinen Satu

Ilic Svetlana

Joutjärvi Petra

Junnola Sofia

Jäntti Nelli

Kaikko Salla

Kantola Ekaterina

Kilpiäinen Galina

Kirppu Laura

Klemettilä Veera

Klemola Katri

Korhonen Anu

Korppi Elli

Kunwar Guma

Kurnakova Anna

Kääriäinen Karoliina

Laari Emma

Lehtinen Janita

Leppälä Hanna

Lindfors Hanna

Luukko Pinja

Mberabagabo Benjamin

Mikkolainen Anna-Maria

Ojala Elise

Olli Venla

Palmroos Paula

Rantala Riia

Rautkoski Kiia

Ravantti Suvi

Rekki Mervi

Roitto Olivia

Saarela Jesse

Savolainen Ella

Selezneva Ekaterina

Seppälä Laura

Sinisalo Nanna

Sjöblom Jenna

Summanen Emmi

Suokas Joanna

Sydänmaanlakka Krista

Särkkä Viivi

Taskinen Teresa

Terilä Valtteri

Torniainen Salla

Tähtinen Reea

Vainikka Henri

Vainio Inka

Vesikko Olga

Villberg Vilma

Virta Stina

Vitikainen Nina

Vuorinen Eija

Westerberg Joakim

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Arvila Eemeli

Auvinen Kasper

Blomberg Jesper

Ekroth Otto

Forssell Tami

Hyppänen Lenni

Ikonen Jimi

Mäntynen Otto

Niemelä Nico

Raatikainen Kaapo

Salmelainen Joonas

Salmi Altti

Simola Essi

Sjöblom Joona

Soininen Jere

Sormunen Ville

Sorvo Veeti

Suur-Hamari Arttu

Tanska Simo

Wathén Matias

Yrjölä Lauri

Taideteollisuusalan perustutkinto

Moilanen Matias

Ollikka Tiia

Pauni Pirita

Talotekniikan perustutkinto

Heikari Roope

Heimonen Eetu

Hietsalo Teemu

Hyvönen Jami

Jämsä Jesse

Kauppi Kasper

Kivimaa Joakim

Koskimaa Lassi

Kurki Herkko

Kuula Joona

Loisa Väinö

Nikkanen Ville

Pirnes Juho

Sormunen Eemeli

Suojala Lassi

Tikkanen Heini

Ursin Veeti

Virtanen Eino

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Andersson Iina

Bogomolova Anastasia

Degerman Roope

Haimi Eetu

Hirvijärvi Jouni

Jokela Eemil

Kemppi Julius

Lahtela Heikki

Lampikari Jere

Plit Jimmy

Rantala Mea

Rusi Niki

Sakki Arttu

Soikkeli Ville

Sundqvist Veeti

Torri Eetu

Vakkari Antti

Virtanen Samu

Westman Juhani

Tullialan ammattitutkinto

Jussi Lauri

Orala Ria

Pulkkinen Iida

Turvallisuusalan perustutkinto

Belik Niko

Kajander Mariella

Kirmanen Sonja

Nivala Väinö

Panula Pinja

Ruostekoski Tomas

Salmi Anniina

Seppänen Timo

Tuhkalainen Topi

Virtanen Jere

Åhlström Leevi

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Honkanen Minna

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Helenius Sara

Kurki Sanni

Mustonen Miisa

Sippu Laura

Suomalainen Anni

Lisäksi Ammatilliseen koulutukseen valmentavan koulutuksen (VALMA) suoritti 34 opiskelijaa.

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu

Kouvola

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Valtonen Ida Siru Sofia, Espoo

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (AMK)

Häkli Säde Rebekka, Kouvola

Kivelä Veera Julia Adalmiina, Kouvola

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Hänninen Nelli Susanna, Kouvola

Van Der Lugt Adir Michael, Israel

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Aldén Inga Cecilia, Lahti

Finni Taru Maria Helena, Kouvola

Hakolampi Sari Maarit, Pornainen

Hansen Maija Linea, Kerava

Kaipiainen Tytti Emilia, Espoo

Koljonen Jenni Johanna, Hämeenlinna

Kumpulainen Saara Johanna, Kouvola

Kuula Viivi Eveliina, Helsinki

Kyllönen Sanna Pauliina, Kouvola

Kärpijoki Veera Vilhelmiina, Raisio

Laine Kalle Oskari, Helsinki

Mynttinen Reettamaria Eveliina, Espoo

Mäkelä Anni Emmiina, Kouvola

Mäkelä Heidi Karoliina, Turku

Nikkinen Marja, Kotka

Pitto Sara, Italia

Raivio Juuso Niilo Antero, Kouvola

Reko Tiina Talvikki, Kouvola

Rätte Irene Armi Marianne, Kouvola

Rätte Robert, Kouvola

Sarin Emilia Sofia Josefina, Kotka

Suvisalmi Julia Lulu Selina, Seinäjoki

Vainionpää Iida Pauliina, Helsinki

Viitanen Katharina Piia, Lahti

Volanen Roosa Iida Tuulia, Kouvola

Väliaho Salla-Maria, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (ylempi AMK)

Ruotsalainen Marja Pirkko, Vantaa

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Johansson Niina Johanna, Kotka

Matrosova Irina, Lahti

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Jäntti Carina Natalie, Kotka

Tyrjälä-Äikäs Marika Anneli, Kouvola

Uosukainen Hanna Kaarina, Kouvola

Uusitalo Hanna Katariina, Heinola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Haikka Juho Nestori, Heinola

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Issakainen Kari Antero, Nokia

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administration, tradenomi (ylempi AMK)

Kerosi Adams Ariga, Kouvola

Kotilainen Kristiina, Kuopio

Luoranen Teemu Kalevi, Kotka

Salo Taika Edit Ilona, Helsinki

Väisänen Satu Sinikka, Helsinki

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Demaj Stela, Tirana, Albania

Khuat Minh Hoang, Ho Chi Minh city, Vietnam

Lopatárová Tereza, Lahti

Samoilov Gleb, St. Petersburg, Venäjä

Smirnov Vsevolod, Kouvola

Stenros Francesca Ellen Aurora, Kouvola

Tran Minh Anh, Vietnam

Viljasuo Jenni Eveliina, Kouvola

Zorina Anastasiia, Venäjä

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Anttila Matti Tapani, Kouvola

Asikainen Tuire Hannele, Vantaa

Blomqvist Suvi Bea Johanna, Kotka

Breiling Jonas Petteri, Kouvola

Haikonen Tiiti Maija, Hamina

Helén Krista Iia Helena, Laukaa

Hietanen Merja Hannele, Hamina

Hostikka Ville Veikko, Taipalsaari

Hussaini Kaziwa, Lahti

Hölttä Merja Hannele, Orimattila

Järvelin Aki Kalle Albert, Ylöjärvi

Jääskeläinen Ilona Inkeri, Lappeenranta

Koskikero Satu-Susanna, Kotka

Lampinen Hannu Tapani, Kouvola

Majasalmi Aleksi Petteri Grigori, Vantaa

Mensonen Tommi Joonas Aleksi, Varkaus

Mickos Sinikka, Lapinjärvi

Moilanen Sami Juhani, Mikkeli

Niemi Mari Susanna, Kouvola

Norema Markku Juhani, Kouvola

Peltola Niklas Aleksi, Kouvola

Pesonen Elina Emmi Anneli, Kouvola

Porvari Jenni Kristiina, Kouvola

Raanoja-Pilli Roosa Vilhelmiina, Kouvola

Saarela Jaakko Samuli, Lappeenranta

Smolander Päivi Birgitta, Kouvola

Tamminen Henna Kaarina, Kouvola

Taskinen Sara Maria, Kouvola

Timonen Rita Marita, Kouvola

Viitala Tommi Olavi, Hamina

Kotka

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Hokkanen Joonas Eino Tapani, Kotka

Kaarretkoski Pasi Markku Antero, Kouvola

Koskela Tomi Petteri, Salo

Pirhonen Daniel Leo Eemeli, Kotka

Purhonen Roope Olli, Helsinki

Uotila Lauri Aatos Olavi, Helsinki

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Holappa Antti Johannes, Puolanka

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Engineering, Insinööri (ylempi AMK)

Siitonen Tuire Anniina, Lahti

Sjölund Johan Christian, Helsinki

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Lyytikäinen Juha Martti, Kouvola

Pekkala Janne Antero, Kotka

Soiletsalo Ranja Aulikki, Pyhtää

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Af Hällström Erik Andreas, Vantaa

Aulén Janessa Cristie, Kotka

Hannula Lotta Liisa, Kotka

Koskela Pinja Sisko Pauliina, Vantaa

Kuoppala Ville Hannu, Kotka

Kytö Antti Eemil, Helsinki

Lappalainen Shamuel, Kouvola

Lyytikäinen Markus Kristian, Kuusankoski

Nieminen Tuulia Karoliina, Tampere

Nummela Niko Johannes, Riihimäki

Nurminen Eetu Veikko Mikael, Kerava

Pässilä Mirna Liina Sinikka, Kotka

Pohjonen Anssi Oskari, Vantaa

Särkiniemi Eero Matias, Kotka

Taponen Jeremias, Kouvola

Tolvanen Otto Petteri, Kotka

Tykkä Elli-Maria Emilia, Kouvola

Ylärakkola Mici-Matias Juhani, Kotka

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Leinonen Laura Elina, Imatra

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Ihanamäki Katja Kaarina, Kouvola

Järvinen Sanna-Riitta, Kerava

Nieminen Juha Petteri, Mäntsälä

Uddström Mari Johanna, Helsinki

Valokari Elina Niina Maaria, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Suikki Minna Eveliina, Kouvola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Honkala Teemu Tapani, Helsinki

Härkönen Elina Aino Maria, Tampere

Kanervo Amanda Taru Sofia, Kerava

Kosonen Essi Mirjam Eliisa, Tampere

Latvala Timo Esa Juhani, Vaasa

Salonen Janne Johannes, Kotka

Virtanen Hanne-Mari, Hyvinkää

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, naprapaatti (AMK)

Ahvonen Karo Erkki Matias, Kotka

Arvonen Laura Johanna, Kangasala

Heikkinen Eveliina Anette, Joensuu

Hodju Lauri Anttoni Viljami, Kouvola

Honkonen Markus Petteri, Karstula

Jauho Lea Merita, Hamina

Korhonen Jonna Emilia, Helsinki

Niiranen Emmi Alina, Kotka

Nyman Jesse Topias, Kotka

Olsson Kalle Henrik Emil, Kotka

Pitkänen Juho Henri Matias, Lempäälä

Rautiainen Hanna Katariina, Hamina

Siiskonen Lotta Maija, Kotka

Uronen Salla Kaarina, Kotka

Wahlman Aila Elviira, Kotka

Vartiainen Misha Matti Olavi, Kotka

Vatanen Juulia Aino Karoliina, Kotka

Wirta Ilkka Antero, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Heikkilä Johanna Kaisa Maaria, Tampere

Kiuru Juho Matias Antero, Kotka

Kottila Juha-Pekka, Pyhtää

Paldan Siiri Ada Emilia, Pyhtää

Tasala Tiia Emilia, Nurmijärvi

Yli-Kojola Sari Johanna, Kouvola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Forsman Sini Marjaana, Kouvola

Honkanen Jaana Carita, Kotka

Horto Mia Hannele, Pyhtää

Jokela Kim Anton, Kouvola

Kalenius Paula Karoliina, Imatra

Kauta Justina Amalia, Kotka

Koivu Veera Jenny Maria, Tampere

Kääriä Taina Elina, Lahti

Metsi Angelina Marketta Anna-Liisa, Lahti

Mölsä Satu Hannele, Lahti

Pajunen Eeva Kristiina, Kotka

Rahikainen Juha Petteri, Kouvola

Rantala Anne-Cristin, Kouvola

Rantanen Jonna Maaret, Kouvola

Tolsa Meri Marja, Hamina

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Etholén Emilia Meeri Maria, Hamina

Huopainen Jere Pentti Juhana, Kouvola

Husu Siiri Alli Elviira, Hamina

Kotro Ari Elmeri, Kouvola

Kämppi Olga, Kotka

Rehman Talha, Saksa

Rissanen Tonja Teresa, Helsinki

Mikkeli

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Lapinmäki Teija Tuulikki, Laukaa

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Arifullen Mira Marika, Lahti

Heinonen Heini Katjuska, Tampere

Helanneva Sirpa Ilona, Mikkeli

Hovi Emma Roosa Emilia, Kouvola

Huuskonen Miikka Matti Juhani, Imatra

Härkönen Linda Anni Katariina, Mikkeli

Immonen Henna Mirjami, Mikkeli

Johansson Emmi Niina, Kotka

Kivistö Julia Anna Lidia, Tampere

Kovalainen Mira Henna Irmeli, Oulu

Kuusemo Katja Johanna, Heinola

Laakso Jan-Henrik Oscar, Mikkeli

Lahtinen Riina Outi Maaria, Espoo

Leppänen Mikael Arvo Santeri, Mikkeli

Mutanen Henna Maarit, Jyväskylä

Mäkinen Miikka Kristian, Lahti

Peltonen Jenna Janika, Jyväskylä

Pulkkinen Reea-Maari Janniina, Savonlinna

Rämä Henna Justiina, Mikkeli

Saarinen Katja Maarit, Pälkäne

Toivonen Oskari Ferdinand, Helsinki

Tokola Elena Anette, Mäntsälä

Valentin Sarah Marika, Mikkeli

Vottonen Jani Petteri, Mikkeli

Luonnonvara-alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Sikanen Pekka Johannes, Leppävirta

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Leppäaho Nikolai Fredrik, Alajärvi

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Forss Elisa Anna Maria, Mikkeli

Kaartinen Laura Janita, Kotka

Koponen Elina Hilkka Mirjam, Mikkeli

Kärjes Inka Katri Alexandra, Mikkeli

Levonperä Ida Amanda, Mikkeli

Mänttäri Sari Johanna, Hamina

Nevalainen Matti Juhani, Espoo

Palolampi Elias Santeri, Lempäälä

Rautjoki Toni Kristian, Kouvola

Shemeikka Mikael, Heinävesi

Sipponen Anne-Mari, Asikkala

Sobotka Paulina Natalia, Mikkeli

Suomi Susanna Laura Maria, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Tuomenoksa Eeva Anneli, Lappeenranta

Seppänen Tuija Enni Liisa, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Alusniemi Aura Maija, Muurame

Boafo-Pitkänen Linda Asabea, Mikkeli

Jaatinen Mikko Kalevi, Jyväskylä

Karjanmaa Rasmus Aaro Aleksi, Kouvola

Kinnunen Riikka Johanna, Kuopio

Lyytikäinen Sara Matilda, Mikkeli

Purhonen Anni Reetta, Mikkeli

Riikonen Erja Kristiina, Äänekoski

Rytteri Anne Maria, Mikkeli

Saarnio Katri Annukka, Lappeenranta

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Hyvönen Elina Irja Katriina, Mikkeli

Härkönen Hanne Marika, Hirvensalmi

Ihonen Seija Helena, Mikkeli

Kemppi Emilia Susanna, Mikkeli

Kiiveri Sanni Miina Maria, Mikkeli

Kotro Ida Maria, Mikkeli

Krannila Kati Johanna, Mikkeli

Ylönen Minttu Maria, Mikkeli

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Asikainen Reija Marika, Lappeenranta

Hietala Sami Tarmo Antero, Jyväskylä

Kalliojärvi Jukka Antero, Mikkeli

Kiviaho Maria Pauliina, Oulu

Pekurinen Leena Marketta, Mikkeli

Sepponen Ville Petri Kalevi, Mikkeli

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Auvinen Pekka Viljami, Mikkeli

Brusila Markus Tapio, Mikkeli

Haapiainen Riku Markus, Mikkeli

Haikarainen Tom Mikael, Kuopio

Hintikka Juho Jaakko Eemil, Hirvensalmi

Kemppinen Antti Matias, Mikkeli

Keränen Kimmo Tapani, Joensuu

Khayat Asraf Manu Rami, Mikkeli

Khochinskii Maksim, Venäjä

Korhonen Elisa, Mikkeli

Kosonen Tiina Virpi Birgitta, Porvoo

Kurronen Jesse Henri Benjamin, Mikkeli

Kyllönen Eveliina Hanna Carita, Sysmä

Kylmälä Matti Johannes, Laukaa

Laaksonen Kimi Antton, Hollola

Laasonen Henri Santeri Hiskias, Mikkeli

Lampinen Teemu Matias, Mikkeli

Lehtinen Joni Ilmari, Helsinki

Liukka Pasi Timo Tapani, Lappeenranta

Luumi Eetu Aleksi, Imatra

Motekūnas Kajus Laurynas, Liettua

Mäensivu Riku Olavi, Jyväskylä

Mäkelä Mauri Rikhard Jarmonpoika, Inari

Naukkarinen Kimi Caius, Kouvola

Nissinen Joona Samuli, Laukaa

Nordström Joni Mikael, Espoo

Pekkola Perttu Juhana, Mikkeli

Pitkänen Atte Ilmari, Mikkeli

Pohjankoski Joonas Matti Helmeri, Mikkeli

Puikkonen Joona Miro Kristian, Mikkeli

Rahikainen Elias Veikko Sakari, Mikkeli

Rahikainen Teemu Petteri, Mikkeli

Rautiainen Ville Juhani, Kuopio

Ripatti Juho Petteri, Mikkeli

Ruotsalainen Lauri Valtteri, Kotka

Ruotsalainen Miikka Eetu Olavi, Kouvola

Salmi Eetu Jesse Olavi, Savonlinna

Savikko Oskar Juhani, Helsinki

Savolainen Joonas Eppu Valtteri, Imatra

Seppänen Ville Johannes, Savonlinna

Silvennoinen Eetu Kai Tapani, Savonlinna

Turunen Miikka Vilhelm, Mikkeli

Tynys Jarno Artur, Kouvola

Westersund Max Oliver, Tampere

Volanen Aki Tomi Tapio, Kouvola

Ylönen Juho Jeremias, Jyväskylä

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Le Hoang Minh Anh, Mikkeli

Nguyen Truc Quynh, Vietnam

Tran Duy Anh, Mikkeli

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

Haikarainen Petra Elisa, Jyväskylä

Hanhisalo Katariina Laura Maria, Mikkeli

Huhtala Piija Maarit, Turku

Janger Päivi Helena, Espoo

Mikkola Vesa Eino Tapani, Mikkeli

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Ehrukainen Jani Olavi, Joensuu

Herrala Henna Hannele, Mikkeli

Härkänen Heli Marjaana, Mäntsälä

Jormanainen Risto Juhani, Joensuu

Kansikas Jonna Karoliina, Kouvola

Kauppi Aleksi Juho Eemil, Mikkeli

Kiiskinen Tuomas-Aleksi, Lahti

Kolehmainen Ulla Emilia, Oulu

Kumpulainen Simo Veikko Ernesti, Helsinki

Kärkkäinen Henri Paavo Matias, Mikkeli

Kääriä Tiina Hannele, Heinola

Laitiainen Emmi Ida Elina, Mikkeli

Laitinen Heli Johanna, Kuopio

Leinonen Antti Pekka, Mikkeli

Liutu Janita Maarit, Imatra

Mustonen Niko Matias, Mikkeli

Mäkinen Nina Maria, Mikkeli

Nikander Teija Maarit, Hyvinkää

Numminen Ville Valtteri, Mikkeli

Nuutinen Mikko Aleksi, Jyväskylä

Paakkunainen Sini Ida Susanna, Savonlinna

Pakarinen Emilia Linnea, Varkaus

Pullinen Marika Elina, Mikkeli

Ronkainen Iiro Santeri, Mikkeli

Savilampi Sini Noora Johanna, Lappeenranta

Suvilehto Tiia Maria, Savonlinna

Sänkiniemi Niilo Evert Ariel, Mikkeli

Tuononen Riku Eemeli, Kuopio

Tuuli Petra Eveliina, Mikkeli

Virtanen Reetta Jenna, Mikkeli

Väisänen Piia Karoliina, Mikkeli

Savonlinna

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Kantonen Iikka Otto Jalmari, Porvoo

Rezai Heshmat, Savonlinna

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Haavisto Juha Mikael, Tampere

Hynninen Ella Aili Maria, Järvenpää

Lehtinen Vilma Maria Sofia, Turku

Mellenius Camilla Isadoora, Kempele

Nevalainen Markus Kasperi, Turku

Silvennoinen Sara Susanna, Savonlinna

Sirviö Elena Kristiina, Varkaus

Värtinen Maria Hannele, Helsinki

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, jalkaterapeutti (AMK)

Friskopf Lasse Birger Oscar, Somero

Haanpää Arttu Oskari, Kuopio

Hiltunen Saara Maria, Joensuu

Koskelainen Tuukka Pauli Ilmari, Viitasaari

Parkkonen Sini Susanna, Espoo

Pirinen Jan Matias, Kotka

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Lyytikäinen Laura Miia Janette, Rantasalmi

Mannila Mathilda Sophia, Helsinki

Marttinen Erika Maria, Mikkeli

Paakkunainen Laura Maria Henriikka, Savonlinna

Pikkusilta Emmi Kristiina, Sulkava

Salonen Laura Marleena, Savonlinna

Sikiö Karoliina Minna Marika, Parikkala

Soittu Kristiina, Savonlinna

Taskinen Tiia Karoliina, Jyväskylä

Tirkkonen Niko Henri Tapani, Savonlinna

Virtanen Anni Elina, Pieksämäki

Väänänen Julius Niko Mikael, Savonlinna

Luetuimmat