Tilaajalle

Rokkilätkää pelaava Kouvola Maddogs on kerännyt enemmän SM-mitaleita kuin mikään muu kouvolalainen jääkiekkojoukkue — ”NHL:n työsulkukaudella Jere Lehtinen kyseli, pääseekö pelaamaan, mutta vaadimme lisänäyttöjä”

Taktisesti arvaamattomassa ryhmässä on vuosien varrella esiintynyt eturivin rokkareita ja kovia kiekkomiehiä. Maddogs järjestää launtaina 25. toukokuuta 20-vuotisjuhlat Kuusankosken jäähallissa ja ravintola Seipäässä.

Katja Juurikko

Ilkka Peräoja (ylhäällä vasemmalla), Antti Huuhka, Samu Pajunen, Ari Sydänmaanlakka, Timo Ranta ja Erik Lintunen ovat edustaneet Maddogsia eri aikakausina. Kaikki ovat mukana seuran 20-vuotisjuhlissa 25. toukokuuta.
Ilkka Peräoja (ylhäällä vasemmalla), Antti Huuhka, Samu Pajunen, Ari Sydänmaanlakka, Timo Ranta ja Erik Lintunen ovat edustaneet Maddogsia eri aikakausina. Kaikki ovat mukana seuran 20-vuotisjuhlissa 25. toukokuuta.

Harva harrastejääkiekkoseura tohtii antaa pakit kahdelle NHL-tähdelle. Kouvola Maddogs ei olekaan ihan mikä tahansa lätkäjengi.

Luetuimmat

Uusimmat uutiset