Xamkissa juhlitaan tänään valmistuneita — Katso tästä nimet!

Kouvolan Sanomat onnittelee valmistuneita!

Marleena Liikkanen

Onnea valmistuneille!
Onnea valmistuneille!

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulusta valmistuu tänään perjantaina 454 uutta opiskelijaa. Kouvolan Sanomat onnittelee valmistuneita!

Katso valmistuneiden nimet alta.

Kouvola

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Forsell Jaakko Tapio Ilmari, Kouvola                                                       

Saresvirta Juha Ville, Kouvola                                                                

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (AMK)

Judén Iida Johanna, Kouvola                                                                  

Piekäinen Linda Helena, Hyvinkää                                                          

Rekinen Susanna Kastanja, Vantaa                                                         

Ruhberg Christa Pauliina, Kouvola                                                          

Råmark Aliisa Magdaleena, Helsinki                                                        

Seine Merita Sonja Helena, Kouvola                                                        

Tapani Anna-Maija, Kouvola                                                                   

Tarkio Sofia Alexandra, Turku                                                                 

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, medianomi (AMK)

Rantasalo Miia Elisa, Kauniainen                                                            

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Culture and Arts, muotoilija (AMK)

Aalto Elli Kerttu Anneli

Dobi Jakub István, Unkari                                                                       

Heino Venla Andrea, Espoo                                                                    

Hellsten Tuomas Pasi Antero, Kouvola                                                    

Hentilä Aino Elina, Riihimäki                                                                   

Jormanainen Juulia Anniina, Kouvola                                                      

Kecskés Zsófia, Espoo                                                                           

Kiander Verna Amelia, Kouvola                                                               

Kuoppala Juha Tyko Mikael, Kouvola                                                      

Le Duong Nam Anh, Vietnam                                                                  

Leppanen Nicholas Alexander Pentti, Kouvola                                         

Loikkanen Salli Henriikka, Kouvola                                                          

Mori Hana, Slovenia                                                                               

Peo Samneang, Kajaani                                                                         

Poikela Salla-Mari Susanna, Kouvola                                                      

Rinne Lauri Mikael, Kouvola                                                                    

Saarainen Mirve Sisko, Kotka                                                                 

Savikko Suvi Tuuli, Kouvola                                                                    

Smatanová Sylvia, Slovakia                                                                    

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, muotoilija (AMK)

Ahtiainen Laura-Maija Katariina, Helsinki                                                 

Hakasalo Joni Wilhelm Tapani, Hyvinkää                                                 

Hautala Veera Matleena, Vaasa                                                              

Hurme Laura Ilona, Helsinki                                                                    

Jantunen Noora Emilia Wilhelmiina, Kouvola                                            

Järvenpää Arttu Samuli, Turku                                                                

Järvinen Heidi Maria, Lappeenranta                                                        

Kanerva Jasmine Mariella, Turku                                                            

Karjala Emilia Maria, Nurmijärvi                                                               

Knaapi Eve Karita, Kouvola                                                                     

Kurimo Sara Pirita Maaria, Helsinki                                                         

Lapila Kalle Iiro Oskar, Turku                                                                  

Lindh Sarri Elisa Matleena, Kouvola                                                        

Maasalo Tytti Maija Kaarina, Espoo                                                         

Nissinen Milla Veera Sofia, Jyväskylä                                                      

Nyholm Jannina Elina, Helsinki                                                               

Parmola Henni Laura Johanna, Helsinki                                                  

Penttilä Minttu Susanna, Kouvola                                                            

Perttula Evelin Cecilia, Tornio                                                                 

Pohjanen Vivian Amanda Katariina, Pirkkala                                            

Posti Matias Pekka Tapani, Kotka                                                           

Renvall Ninja Marina, Kitee                                                                     

Salo Noora Maria, Turku                                                                         

Sandström Päivi Marjatta, Helsinki                                                          

Suomalainen Sofianna Aleksandra, Helsinki                                             

Tynys Olga Alina, Helsinki                                                                      

Törnwall Pia Monika, Helsinki                                                                  

Wiik Laura Sofia, Turku                                                                          

Wright Vesa-Matti, Lahti                                                                         

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Lamminen Anne Marjaana, Hamina                  

Lappalainen Mari Johanna, Helsinki                  

Paukku Sanna Mari Johanna, Kouvola                  

Perä-Takala Sari Johanna, Pori                  

Pitkänen Pirkko, Helsinki                  

Satosalmi-Nokkala Sinianna Maria, Kouvola                  

Sihvola Anna Erika, Kouvola                 

Tschernov Anna Maria, Hamina                  

Virtanen Heidi Johanna, Kouvola                  

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, geronomi (AMK)

Lehtomäki Johanna Kristiina, Kouvola                                                     

Tykkyläinen Anna Pauliina, Jyväskylä

Uitto Marika Hellin, Kouvola                                                                   

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Haimi Riia Marciitta, Helsinki                                                                   

Heikkinen Melina Marianne, Lahti                                                            

Hovi Emma Ida Adeliina, Kouvola                                                            

Kalpio Sara Janette, Kouvola                                                                  

Kiilamaa Maija Kaisa, Jyväskylä                                                              

Kultanen Hanne Marietta, Kouvola                                                          

Kuoppala Mari Emilia, Kouvola                                                                

Laine Annika Katariina, Lahti                                                                   

Lehtinen Sini Marianne, Lahti                                                                  

Metsätalo Taina Helena, Kotka                                                                

Nöjd Maria Pauliina, Kotka                                                                      

Okka Anna-Kaarina, Kouvola                                                                  

Palonen Ilona Henriikka, Espoo                                                               

Zerni Marika Outi Helena, Kouvola                                                          

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Master of Business Administrationtradenomi (ylempi AMK)

Huttunen Petri Uolevi, Helsinki                                                                

Lassila-Hyypiä Katja Monika, Orimattila                                                   

Leinonen Jari Tapani, Kouvola                                                                

Partanen-Rytkölä Maria Ulriikka, Taipalsaari                  

Sarkkinen Riina Kaarina, Espoo                                                              

Toimela Riku Samuli, Lahti                                                                     

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Gulyaeva Alina, Venäjä                                                                          

Huynh Nguyen Huyen Tran, Vietnam                                                       

Le Nguyen Tu Anh, Vietnam                                                                   

Le Thanh Vinh, Vietnam                                                                         

Le Thi Mai Lan, Vietnam                                                                         

Luong Tu Quynh, Vietnam                                                                      

Marash Marija, Kouvola                                                                          

Nguyen Le Xuan, Vietnam                                                                      

Nguyen Vo Thanh Tai, Vietnam                                                               

Semenova Mariia, Venäjä                                                                       

Tran Ngoc Phuong Trinh, Vietnam                                                           

Tran Phuoc Thang, Vietnam                                                                   

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Ahola Jenna Karoliina, Kouvola                                                               

Harmainen Taru Johanna, Kouvola                                                         

Heininen Immi Sisko Marleena, Kotka                                                      

Hirvonen Minna Johanna, Kouvola                                                          

Holopainen Janina Vivian Emilia, Kouvola                                                

Horppu Milla Elisa, Kouvola                                                                    

Hovi Tino Kristian, Kouvola                                                                     

Kervinen Peppi Eveliina, Kotka                                                                

Kuusela Jasmine Sofia Elise, Lapinjärvi                                                   

Käyhkö Heidi Katariina, Kouvola                                                              

Lapila Taavi Jalmari, Helsinki                                                                  

Liila Riku Pekka Nestori, Kouvola                                                            

Lumenmaa Riikka-Mari, Hollola                                                               

Manninen Tommi Eino Johannes, Kouvola                                               

Mannonen Ella Elina, Helsinki                                                                 

Niemi Ilona Suvi Marita, Kouvola                                                             

Peltonen Joonas Petteri, Kouvola                                                            

Peltonen Sonja Maarit Elina, Kouvola                                                      

Peräkylä Marja-Leena, Lappeenranta                                                      

Ruippo Sami Pentti Olavi, Kouvola                                                          

Rämä Anna-Mari Eveliina, Kouvola                                                         

Salo Ida Emilia, Vantaa                                                                          

Soikkeli Sini Tuulia, Lahti                                                                        

Sokura Antti Toivo Johannes, Kouvola                                                     

Sorokina-Reunanen Julia, Kouvola                                                          

Susi Aksana, Helsinki                                                                             

Tamper Matias Antti Valtteri, Kouvola                                                      

Tuunainen Kati Susanna, Lahti                                                                

Vaahtersalo Matti Tapio, Kouvola                                                            

Vanhalakka Jenna Julia, Kouvola                                                            

Verho Annina Orvokki, Kouvola                                                               

Vikman Jani Petteri, Tampere                                                                 

Kotka

Merenkulun ylempi ammattikorkeakoulututkinto, Merikapteeni (ylempi AMK)

Rosberg Harri Tapani, Lohja                                                           

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, merikapteeni (AMK)

Lampinen Kalle Veli Akseli, Tampere                                                      

Pirinen Jalmari, Kotka                                                                            

Uolamo Sami Johannes, Loviisa                                                             

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, Master of Engineering, Insinööri (ylempi AMK)

Kääriäinen Kimmo Mikael, Kotka                                                            

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Holma Milla Maarit, Porvoo                                                                    

Huvila Matti Olavi, Vantaa                                                                      

Luhti Jesse Henrik, Lahti                                                                        

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Ahonen Tuukka Sasa Manuel, Espoo                                                      

Harilo Jonna Eveliina, Mäntsälä                                                              

Hartikka Markus Sakari, Kotka                                                                

Hellsten Jesper Juhani, Salo                                                                   

Hemminki Heikki Tapani, Kotka                                                               

Huikko Jonne Joonas Mikael, Kouvola                                                     

Ilvonen Joonas, Kotka                                                                            

Junnila Niko Kristian, Kotka                                                                     

Kataja Tony Heikki Rafael, Porvoo                                                          

Kivinen Tatu Antero, Kouvola                                                                  

Klami Janne Tapani, Hamina                                                                  

Kriktilä Otto Joonas, Kotka                                                                      

Kähärä Ville Pekka, Kotka                                                                       

Köninki Samuel Olavi, Espoo                                                                  

Lakeit Kim Malin, Germany                                                                     

Lapinniemi Jaakko Esko Johannes, Askola                                              

Lehikoinen Mirva Anne Marie, Kotka                                                        

Lehtonen Maria Inkeri, Kotka                                                                  

Lindroos Roni Torvald, Espoo

Nyman Jarkko Sulo Leonard, Kotka                                                         

Pätzold Jonne Hans Ville, Hamina                                                           

Rousku Jani Petteri, Kotka                                                                      

Saareks Kai Tapani, Kotka                                                                      

Salmela Mandi Eili Sinikka, Hämeenlinna                                                 

Siekkeli Petri Tuomas, Taipalsaari                                                           

Tähtinen Tuomi Valentina, Kotka                                                             

Viitanen Juho Eero Henrik, Kouvola                                                         

Virtanen Matias Iivari, Porvoo                                                                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Aroalho Markus Jan Mikael, Orimattila    

Haanperä Tiina Elisa, Kotka    

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Hakala Mari Johanna, Kotka      

Hellstedt Rauni Hannele, Kirkkonummi    

Kotiaho Antti Oskari, Jyväskylä    

Leskinen Jaakko Sakari, Kangasala  

Muhonen Paula Anita, Mikkeli    

Niemi Suvi, Helsinki    

Palokangas Jukka Tuomas, Kokkola    

Tanninen Antti Pekka Juhani, Rantasalmi    

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Huttunen Mikko Ariel, Helsinki                                                                 

Lanki Anina Anne-Maria, Kotka                                                               

Malinen Inka Elise, Kouvola                                                                    

Palviainen Jonna Riikka, Kotka                                                               

Skaffari Eetu Leo Einari, Kotka                                                                

Skaffari Joonas Jouni Mikael, Kotka                                                        

Turunen Kalle Eemeli, Lahti                                                                    

Vatanen Jasse-Kasperi, Kotka                                                                

Wikström Anni Milja-Maaria, Turku                                                          

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Grönroos Jenna Katariina, Kouvola                                                         

Gutierrez Katherin, Kotka                                                                        

Hirvonen Maija Leena Johanna, Hamina                                                  

Jokela Sini Kaarina, Kotka                                                                      

Järveläinen Mari Eliisa, Hamina                                                              

Kiiskinen Elisa Iiris Emilia, Kotka                                                             

Kopiloff Tytti Pauliina, Loviisa                                                                  

Lindberg Matias Olavi, Kouvola                                                               

Masoumi Babur, Kotka                                                                           

Niemelä Anna Marjaana, Pyhtää                                                             

Pekkanen Rosa Maria, Kotka                                                                  

Rantamäki Emmi Jolanda Eveliina, Tampere                                           

Raussi Jenna-Mari, Kotka                                                                       

Soikkeli Terhi Marianne, Iitti                                                                    

Tohka Mirka Marianne, Kouvola                                                              

Vidén Taija Katriina, Kotka                                                                      

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Ek Irma Susanna, Kouvola                                                                      

Grönmark Matias Onni Valtteri, Helsinki                                                   

Hillas Tarja Hanna Anneli, Kouvola                                                          

Hohenthal Susanna Mariann, Kotka                                                        

Hyypiä Paula Armi Hannele, Kouvola                                                      

Koistinen Suvi Marjaana, Hamina                                                            

Kolmonen Satu Maarit, Akaa                                                                   

Lindén Suvi Lahja Marianna, Kouvola                                                      

Mielonen Aino-Maiju Mirjami, Hamina                                                      

Pietikäinen Mira Marika, Turku                                                                

Siitonen Saija Johanna, Kouvola                                                             

Sjöberg Mia Pauliina, Kotka                                                                    

Snellman Sari Johanna, Helsinki                                                             

Surakka Heli Kristiina, Kouvola                                                                

Tanska Suvi Kristiina, Miehikkälä                                                            

Udd Marianne Emilia, Miehikkälä                                                             

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Lindqvist Anna-Maaria Talvikki, Kotka                                                     

Mannikainen Sanna Helinä, Kotka                                                          

Pakarinen Olli Pekka Topias, Espoo         

Mikkeli

Humanistisen alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (ylempi AMK)

Arvila Sari Susanna, Kouvola                      

Huuho Kari Eemil, Kuopio                                                 

Korhonen Niina Annika, Lahti                                            

Lahti Sini Marjaana, Nurmijärvi                                          

Mustaparta Minna Pauliina, Mikkeli                                    

Runsala Sanna Maria, Tampere  

Sillanpää Laura Elina, Kouvola                                          

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Heilmann Emma Juuli Aurelia, Jyväskylä                                                 

Hänninen Anna-Katri Emilia, Mikkeli                                                        

Jurvelin Aapo Jukka Erik, Kuopio                                                            

Jääskeläinen Sanna Maarit, Iisalmi                                                          

Kankaanpää Saara Marjaana, Mikkeli                                                      

Keihäsniemi Jonna Anna Elisa, Joutsa                                                    

Kujala Laura Lydia, Hattula                                                                     

Kuronen Jani Heikki Kalevi, Mikkeli                                                         

Laisi Emilia Johanna Juulia, Kouvola                                                       

Pauloma Anu Christina, Mikkeli                                                               

Pikkarainen Hanna Katriina, Sodankylä                                                   

Träff Hanna Aleksandra, Hämeenlinna                                                    

Vahvaselkä Jutta Johanna Natalia, Mikkeli                                               

Valjakka Taina Susanna, Mikkeli                                                             

Luonnonvara-alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Koivunen Esko Antero, Juva                  

Kuntsi Jan Markus, Hyvinkää                 

Parta Pekka Tapani, Mikkeli                  

Luonnonvara-alan ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (AMK)

Hauta-aho Kaj Matias, Seinäjoki                                                              

Iivonen Matti Samuel, Pälkäne                                                                

Leinonen Sirpa Hannele, Nivala                                                              

Puikkonen Salla-Kaisa Josefiina, Savonlinna                                           

Purhonen Johanna Elli Aleksandra, Mikkeli                                              

Syrjäläinen Anna-Mari, Savonlinna                                                          

Tuononen Hannu Paavo, Imatra                                                              

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Andergård Tea Annika, Vantaa                                                               

Pulkkinen Pipsa Marika, Espoo                                                               

Stenberg-Kero Teija Margitta, Savonlinna                                                

Tiirikainen Merja Päivi Johanna, Mikkeli                                                   

Tuomainen Tii Riina, Vantaa                                                                   

Vesalainen Kukka-Maaria, Kouvola                                                         

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Asikainen Joel Henri Aleksi, Mikkeli                                                         

Autio Jasmiina Vivian, Virrat                                                                    

Halonen Janita Julia, Mikkeli                                                                   

Kankaanranta Heidi Jasmin, Lappeenranta                                              

Lamppu Linda Maria, Järvenpää                                                             

Nikitin Olga, Pertunmaa                                                                          

Nuolikoski Salla Katariina, Lapua                                                            

Pajunen Nea Katariina, Tampere                                                             

Pietarinen Suvi Annikki, Mikkeli                                                               

Rantanen Jutta Eveliina, Elimäki                                                            

Salonen Helena Maria, Mikkeli                                                                

Sievälä Sini Katariina, Asikkala                                                               

Skippari Oona Elina, Mikkeli                                                                    

Soljasalo Yolanda Isabella Josephin, Mikkeli                                            

Tuominen Taru Reetta Marika, Kotka                                                      

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Laitinen Jesse Aihe Antero, Helsinki                                                        

Laitinen Nora Anneli, Mikkeli                                                                   

Liimatainen Kati Johanna, Hankasalmi                                                    

Martikainen Riina Jasmin Karoliina, Mikkeli                                              

Ollikainen Suvi Kaarina, Mikkeli                                                               

Pajunen Jonna Susanna, Mikkeli                                                             

Panula Sofia Pauliina, Mikkeli                                                                 

Pekala Marika Hannele, Mikkeli                                                               

Poutiainen Sofia Alexandra, Mikkeli                                                         

Reiman Tiia Helena, Mikkeli                                                                    

Reunanen Nora Marika, Kouvola                                                             

Roseberg Sara Anna Katariina, Siilinjärvi                                                 

Sarrokunnas Sanna Maria, Mikkeli                                                         

Seila Minttu Tiina Sofia, Mikkeli                                                               

Tiimonen Niina Hanna-Leena, Mikkeli                                                      

Torn Jani Olavi, Mikkeli                                                                           

Väisänen Riikka Anne Marita, Mikkeli                                                      

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Hiironen Henna-Riikka Matilda, Jyväskylä                                               

Lahti Juulia Josefiina, Tampere                                                              

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Herttuainen Mia Maria, Lemi                                                                   

Huovinen Pirkko Tuulikki, Kuopio                                                            

Lang Anniina Sini-Vuokko, Hirvensalmi                                                    

Mäkinen Nina Hannele, Mikkeli                                                               

Mönttinen Anu-Marika Anneli, Mäntyharju                                                

Paatero-Korhonen Emma Liisa Tuulikki, Mikkeli                                       

Pettinen Lilja-Maria Katariina, Lappeenranta                                            

Pulkkinen Sari Maarit, Mikkeli                                                                  

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (ylempi AMK)

Huotari Marko Seppo Petteri, Kouvola   

Kapanen Mia Mirella, Laukaa                                                                  

Käsnänen Suvi Tuulikki, Tampere                                                           

Lähteenmäki Anri Inari, Kouvola    

Salokangas Susanna Juliaana, Kankaanpää                                            

Saukkonen Mikko Tapani, Kajaani    

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Aavikko Roosa Jessica Amalia, Nokia                                                     

Antikainen Konsta Johannes, Mikkeli                                                       

Honkanen Nico Alexander, Kerava                                                          

Honkonen Joni-Petteri Matti, Jyväskylä                                                    

Huoponen Simo Petteri, Kuopio                                                              

Hyytinen Henri, Kerava                                                                           

Hämäläinen Niki Jesper, Vantaa                                                              

Junnola Anri Jenni Maria, Kittilä                                                              

Juutilainen Timo Tapani, Mikkeli                                                              

Kettunen Kasperi Kalle Aapeli, Mikkeli                                                     

Kivelä Jari Petteri, Kouvola                                                                     

Kiviluoto Tuomas Petter, Helsinki                                                            

Kivinen Kalle Sakari, Mikkeli                                                                   

Lahtinen Marita Helena, Mikkeli                                                               

Lindfors Sanna Maria, Mikkeli                                                                 

Liukkonen Tuomas Mikael, Mikkeli                                                          

Marttinen Niko Aleksi, Mikkeli                                                                  

Matinen Juha-Matti Taneli, Puumala                                                        

Mizrahi Yami Henrik, Kauniainen                                                             

Niittymäki Joonas Olavi, Tampere                                                           

Partanen Tomi Kristian, Mikkeli                                                               

Pekkarinen Mikko Antero, Mikkeli                                                            

Pyykönen Tony Santeri, Mikkeli                                                               

Raatikainen Tommi Santeri Samueli, Vantaa                                            

Rissanen Vili Eemeli, Kuopio                                                                   

Sanna Sami, Espoo                                                                                

Streng Paul Mikael, Sysmä                                                                     

Suikkari Jani Petteri, Järvenpää                                                              

Suikkari Jesse Pekka Juhani, Järvenpää                                                 

Suutari Anni Eveliina, Mikkeli                                                                  

Suutari Antti Veikko Olavi, Kuopio                                                           

Talasoja Ville Samuli, Tampere                                                               

Viljakainen Kimmo Kristian, Kouvola                                                        

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Engineering, insinööri (AMK)

Alymkulov Daniyar, Venäjä                                                                     

Liikanen Christiina Annika, Mikkeli                                                          

Liiketalouden ylempi ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (ylempi AMK)

From-Gustafsson Linda Maria Helena, Porvoo                                         

Hämäläinen Mervi Marjatta, Helsinki   

Kareinen Susanna Mirjami, Mikkeli

Laitiainen Eija Marita, Kouvola

Matikainen Tanja Maarit, Lappeenranta                                                   

Mieto Johanna Tuulia, Helsinki    

Poutanen Mikko Eemeli, Kotka                                                                

Serola Pilvi Johanna, Hamina                                                                 

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Lonskaia Anastasiia, Venäjä                                                                   

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Heikkinen Jan-Markus, Mikkeli                                                                

Hietanen Leila Anita, Espoo                                                                    

Järvinen Pirkko-Liisa, Vantaa                                                                  

Kauppi Kalle Anselm, Mikkeli                                                                  

Kautiainen Milja Senja Maria, Mikkeli                                                       

Kontinen Birgitta Linnea Kristiina, Savonlinna                                           

Koskimäki Sanna Johanna, Mikkeli                                                          

Kuitunen Hannamari Elisabet, Mikkeli                                                      

Laurila Julia Ida Karoliina, Mikkeli                                                            

Lähesmaa Mira Tiia Annika, Kerimäki                                                      

Martikainen Jasmi Nadja Rebecca, Lappeenranta                                    

Muinonen Iida Ulriikka, Mikkeli                                                                

Nyyla Paula Elina, Mikkeli                                                                       

Pylkkänen Miika Jukka Ilmari, Mikkeli                                                      

Rusila Jenni Johanna, Vantaa                                                                 

Sipinen Iida Milla Emilia, Pieksämäki                                                       

Tolvanen Enni Elina, Savonlinna                                                             

Tuomainen Roosa Maria, Kuopio        

                                                     

Savonlinna

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Välilä Joonas Antero, Janakkala                                                              

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Saukkonen Sari Katariina, Mikkeli                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Kapanen Sami Petri Viljami, Helsinki                  

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (ylempi AMK)

Koivistoinen Elina Erika, Varkaus                  

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (AMK)

Haaranen Mikko, Savonlinna                                                                   

Konnu Jonna Marianne, Savonlinna                                                        

Kosonen Maiju Riikka Annina, Imatra                                                      

Lietzén Eetu Tapio, Savonlinna                                                               

Löytynoja Janna Henrika, Savonlinna                                                      

Riksman Anu Emilia, Helsinki                                                                  

Salminen Mari Hannele, Savonlinna                                                        

Särkiniemi Tiina Marjaana, Nurmijärvi                                                      

Virta Sonja Satu Pauliina, Tampere                                                         

Ylönen Johanna Eerika, Hankasalmi                                                       

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, jalkaterapeutti (AMK)

Anttonen Juho Juuso Olavi, Savonlinna                                                   

Erkkilä Viivi Pauliina, Pertunmaa                                                             

Jauhiainen Johannes Anton, Lappeenranta                                              

Kivelä Miska Kristian, Janakkala                                                              

Laaksonen Maria Tuulia, Pori                                                                  

Marttinen Elmo Juhana, Lappeenranta                                                    

Myllyveräjä Emilia Margareta, Kerava                                                      

Nieminen Karoliina Emilia, Vieremä                                                         

Paju Eija Susanna, Turku                                                                        

Pöllänen Anniina Katarine Jasmin, Lahti                                                  

Qvarnström Anton Kristian, Espoo                                                           

Ranne Emmi Maaria, Vantaa                                                                  

Raunila Julia Jasmine, Oulu                                                                    

Riesen Outi Laura Impi, Kirkkonummi                                                      

Salmela Anniina Elina, Jyväskylä                                                             

Suonpää Otso Matias, Savonlinna                                                           

Westman Janni Kaarina Jorintytär, Helsinki                                              

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Aitta Satu Sinikka, Helsinki                                                                     

Hallenberg Rebekka Serafiina Tapanin, Jyväskylä                                    

Heikkinen Suvi Katariina, Savonlinna                                                       

Heikkinen Tuomo Olavi, Joensuu                                                            

Heiskanen Aura Claudia Alexandra, Savonlinna                                       

Huotari Sakari Antto, Kouvola                                                                 

Hytönen Henna Riitta, Lieksa                                                                  

Hämäläinen Saija-Mari Emilia, Mikkeli                                                     

Jaatinen Jaakko Akseli, Savonlinna                                                         

Jalkanen Pinja Eveliina, Joensuu                                                            

Järvikylä Emmi Justiina, Suonenjoki                                                        

Kallio Siiri Nelli Sofia, Leppävirta                                                             

Kontinen Henna Susanna, Lahti                                                              

Koskinen Anu Karoliina, Vantaa                                                              

Lammi Suvi Karoliina, Savonlinna                                                           

Mononen Maiju Marjaana, Savonlinna                                                     

Pasanen Sini Mirja Marianne, Kuopio                                                      

Paukkunen Jenni Maarit, Kouvola                                                           

Peränen Emmi Eveliina, Kerava                                                              

Pesonen Riikka Emilia, Kouvola                                                              

Poikela Riikka Elina, Sodankylä                                                              

Salla Tommi Tapani, Jyväskylä                                                               

Turunen Anssi Matias, Espoo                                                                  

Varis Emmi Kaisa, Savonlinna.

Uusimmat uutiset