Ksaosta valmistui 409 opiskelijaa – Katso nimilista

Virtuaaliseen päättäjäisjuhlaan voi osallistua perjantaina verkkossa.

Tuuli Truhponen

Ksaosta valmistui 409 opiskelijaa – Katso nimilista

Kouvolan seudun ammattiopistosta Ksaosta on valmistunut kevään 2020 aikana 409 opiskelijaa.

Osa on valmistunut jo ennen varsinaista lukuvuoden päätösjuhlaa, ja saaneet todistuksensa jo aiemmin. Aiemmin syyslukukaudella valmistuneita oli lisäksi 140.

Päättäjäisjuhlaa vietetään Ksaossassa virtuaalisesti perjantaina 29.5. alkaen kello 14. Tapahtumaan pääsee osallistumaan tämän linkin kautta.

Valmistuneista 304 on antanut luvan nimensä julkaisemiseen. Nimilistat ja tutkintonimikkeet löytyvät alta.

Kouvolan Sanomat onnittelee kaikkia valmistuneita!

Autoalan perustutkinto

Dag Anton

Keisala Samuel

Kirvesniemi Jesse

Kola Juho

Kossila Joakim

Kumpulainen Tuukka

Murto Ville

Mykkänen Alexander

Mäkinen Miki

Nevalainen Timo

Niemi Max

Piskunen Pekko

Raskinen Jami

Simokaitis Gintaras

Suonio Vera

Valkosaari Jesse

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Pienimäki Jasmin

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hietala Jimi

Hyppänen Taru

Keikkala Jenna

Kujala Tomi

Munne Jessica

Niemonen Santeri

Pääkkönen Santeri

Sällinen Janita

Välimäki Aino-Kaisa

Yrjönen Niko

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Auvinen Heidi

Heijala Pepita

Karhumaa Saara

Kaskiaho Anna

Malleus Susanna

Ovaska Henna

Purho Tiina

Siltala Lotta

Tynys Jenni

Valapuro Jenni

Kauneudenhoitoalan perustutkinto

Siitarinen Tiia

Kone- ja metallialan perustutkinto

Junnola Tatu

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ahola Atte

Heikuksela Timo

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto

Musabyimana Anita

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto

Marsala Olli

Pentti Teemu

Kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Lehto Santeri

Lonka Lenni

Mattila Katenipa

Raanoja Sofia

Rautiainen Lilith

Salakka Essi

Yrjönen Kiia

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto

Koivula Maj

Pinoniemi Pinja

Räty Maria

Salonen Veera

Sinisalo Netta

Sorsa Marjo

Laboratorioalan perustutkinto

Burmaka Ekaterina

Haimi Maria

Hyyrynen Anu

Immanen Satu

Pekkola Marianne

Tiainen Saara-Maria

Lentokoneasennuksen perustutkinto

Alatalo Roni

Alatupa Aaro

Forsström Kimi

Kaasalainen Kaapo

Mäkinen Reko

Nikunen Viktor

Nurminen Netta

Seppälä Arttu

Suni Teemu

Vänttinen Simo

Liiketalouden perustutkinto

Aalto Fanny

Andersson Jimi

Hämäläinen Janine

Lantta Iina

Luostarinen Taru

Lähteenmäki Kamilla

Makunen Pinja

Mielonen Iida

Rouhiainen Jenny

Räihä Riku

Sihvola Santeri

Simonsson Milja

Tapper Tim

Virtanen Ninna

Liiketoiminnan perustutkinto

Frantsi Thamakorn

Hannola Laura

Laitinen Olli

Laurila Riko

Logistiikan perustutkinto

Kallio Teemu

Lehikoinen Teemu

Lumme Jiri

Markkanen Saara

Perttula Esko

Sällinen Tony

Tirkkonen Turo

Villikka Simo

Lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinto

Työppönen Mika

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto

Kosonen Hanne

Kullberg Jari

Lehtonen Arttu

Leskinen Jarkko

Niilola Sami

Puljava Joona

Sorsa Teemu

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Kautto Sari

Riutta Satu

Maatalousalan perustutkinto

Rainio Juho

Matkailualan perustutkinto

Kuukka Nona

Laatunen Teemu

Marttila Emmi

Virki Olga

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Matinheikki Ritva

Pekkanen Mari

Suikkanen Heidi

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Jaakkola Jenna

Nieminen Lotta

Prosessiteollisuuden perustutkinto

Pakarinen Inka

Seppäläinen Elina

Vanhalakka Hanna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto

Lääperi Heli

Reginalds Maria

Ryhänen Katariina

Yakoubi Heli

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Arola Johanna

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto

Amanullah Ozbek

Atout Mahmoud

Faengyotha Pranee

Hirsi Sahra

Hussein Ali Farhia

Ifrah Ali

Köntti Sommai

Mahamud Fadumo Ahmed

Mahamud Khadra

Muhamed Hussein Foos

Tuominen On-Uma

Rakennusalan perustutkinto

Ahola Kasperi

Henttu Vili

Junnola Jasper

Laatikainen Kristian

Niemi Nikolas

Nurminen Niki

Ohisalo Jimi

Pakkanen Justus

Palokangas Akseli

Peltola Miko

Päivärinta Tuukka

Sankala Miro

Saxell Ville

Suominen Iikka

Viirimaa Roni

Virta Roni

Ylärakkola Teemu

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hyrkäs Juuso

Hänninen Cina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Acar Gülperi

Espo Senni

Gulid Enab

Hakala Jaana

Harjuniemi Helmi

Heimala Hilla

Honkanen Netta

Hosseini Rahmat

Hovi Miia

Hovilainen Isabella

Huhtiniemi Laura

Huovila Suvi

Hytönen Jenna

Hämäläinen Satu

Ilic Svetlana

Joutjärvi Petra

Junnola Sofia

Jäntti Nelli

Kaikko Salla

Kantola Ekaterina

Kilpiäinen Galina

Kirppu Laura

Klemettilä Veera

Klemola Katri

Korhonen Anu

Korppi Elli

Kunwar Guma

Kurnakova Anna

Kääriäinen Karoliina

Laari Emma

Lehtinen Janita

Leppälä Hanna

Lindfors Hanna

Luukko Pinja

Mberabagabo Benjamin

Mikkolainen Anna-Maria

Ojala Elise

Olli Venla

Palmroos Paula

Rantala Riia

Rautkoski Kiia

Ravantti Suvi

Rekki Mervi

Roitto Olivia

Saarela Jesse

Savolainen Ella

Selezneva Ekaterina

Seppälä Laura

Sinisalo Nanna

Sjöblom Jenna

Summanen Emmi

Suokas Joanna

Sydänmaanlakka Krista

Särkkä Viivi

Taskinen Teresa

Terilä Valtteri

Torniainen Salla

Tähtinen Reea

Vainikka Henri

Vainio Inka

Vesikko Olga

Villberg Vilma

Virta Stina

Vitikainen Nina

Vuorinen Eija

Westerberg Joakim

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Arvila Eemeli

Auvinen Kasper

Blomberg Jesper

Ekroth Otto

Forssell Tami

Hyppänen Lenni

Ikonen Jimi

Mäntynen Otto

Niemelä Nico

Raatikainen Kaapo

Salmelainen Joonas

Salmi Altti

Simola Essi

Sjöblom Joona

Soininen Jere

Sormunen Ville

Sorvo Veeti

Suur-Hamari Arttu

Tanska Simo

Wathén Matias

Yrjölä Lauri

Taideteollisuusalan perustutkinto

Moilanen Matias

Ollikka Tiia

Pauni Pirita

Talotekniikan perustutkinto

Heikari Roope

Heimonen Eetu

Hietsalo Teemu

Hyvönen Jami

Jämsä Jesse

Kauppi Kasper

Kivimaa Joakim

Koskimaa Lassi

Kurki Herkko

Kuula Joona

Loisa Väinö

Nikkanen Ville

Pirnes Juho

Sormunen Eemeli

Suojala Lassi

Tikkanen Heini

Ursin Veeti

Virtanen Eino

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Andersson Iina

Bogomolova Anastasia

Degerman Roope

Haimi Eetu

Hirvijärvi Jouni

Jokela Eemil

Kemppi Julius

Lahtela Heikki

Lampikari Jere

Plit Jimmy

Rantala Mea

Rusi Niki

Sakki Arttu

Soikkeli Ville

Sundqvist Veeti

Torri Eetu

Vakkari Antti

Virtanen Samu

Westman Juhani

Tullialan ammattitutkinto

Jussi Lauri

Orala Ria

Pulkkinen Iida

Turvallisuusalan perustutkinto

Belik Niko

Kajander Mariella

Kirmanen Sonja

Nivala Väinö

Panula Pinja

Ruostekoski Tomas

Salmi Anniina

Seppänen Timo

Tuhkalainen Topi

Virtanen Jere

Åhlström Leevi

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Honkanen Minna

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto

Helenius Sara

Kurki Sanni

Mustonen Miisa

Sippu Laura

Suomalainen Anni

Lisäksi Ammatilliseen koulutukseen valmentavan koulutuksen (VALMA) suoritti 34 opiskelijaa.

Luetuimmat