Xamkissa juhlitaan tänään valmistuneita – Katso tästä nimet!

Kouvolan Sanomat onnittelee valmistuneita!

Xamkissa juhlitaan tänään valmistuneita – Katso tästä nimet!

Kouvola

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Mäki Petra Johanna, Lahti

Kulttuurialan ammattikorkeakoulututkinto, artenomi (AMK)

Horppu Henri Lauri Rikhard, Kouvola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Huikkonen Marjaana Heli Tuulikki, Jyväskylä

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, Bachelor of Business Administration, tradenomi (AMK)

Jing Lingli, Kiina

Pham Nguyên Thao, Vietnam

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Aalto Karita Inka Anniina, Kouvola

Lehtonen Joona Teri Tapio, Jyväskylä

Parkko Emmi Eveliina, Lappeenranta

Kotka

Merenkulun ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Erkheikki Miika Johannes, Mäntsälä

Grönberg Erik Alexander, Espoo

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (ylempi AMK)

Kinnunen Tomi Kalevi, Kontiolahti

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Teräs Mikko Sakari, Joensuu

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, ensihoitaja (AMK)

Karvonen Hanna Julia, Vantaa

Karvonen Laura Katriina, Kouvola

Lehtola Janika Noora Katariina, Seinäjoki

Pohjaranta Ville Mikael, Helsinki

Raami Lauri Tapani, Lahti

Stenberg Janita Marleena, Kotka

Suortti Timo Juhani, Kotka

Ukkonen Riia Elsa Maria, Kouvola

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Hukka Susanna Maarit, Kotka

Laine Annina Tuulia, Kouvola

Leiri Saara Katariina, Kotka

Pylvänäinen Anna-Maria, Kotka

Volanen Anna Maria, Valkeala

Yrjölä Saku Olavi Santeri, Kotka

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, Master of Engineering, Insinööri (ylempi AMK)

Lampikari Jan Miikkael, Kotka

Linnoinen Jussi Petteri, Tuusula

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, Insinööri (ylempi AMK)

Tallberg Anders Peter, Kotka

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Myllylä Sami Juhani, Pyhtää

Sunila Sanni Tuula Johanna, Kotka

Valtanen-Pesonen Kirsti Eeva Maria, Huutjärvi

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Lehtimäki Janni Karoliina, Kotka

Nihtilä Janni-Juulia Katriina, Hamina

Mikkeli

Humanistisen alan ammattikorkeakoulututkinto, yhteisöpedagogi (AMK)

Sysioja Päivi Marita, Mikkeli

Luonnonvara-alan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, metsätalousinsinööri (ylempi AMK)

Lindström Timo Eelis Antero, Imatra

Matkailu- ja ravitsemisalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (ylempi AMK)

Berg Anne Maria, Askola

Matkailu- ja ravitsemisalan ammattikorkeakoulututkinto, restonomi (AMK)

Peuhkuri Alexandra Saara, Lappeenranta

Salminen Marika Eija Maria, Mikkeli

Särkkä Jenni Maria, Mikkeli

Vieltojärvi Mia Johanna, Kaarina

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, fysioterapeutti (ylempi AMK)

Hämäläinen Paula Hannele, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan ylempi ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (ylempi AMK)

Aholainen Minna-Maaria Johanna, Helsinki

Haapiala Juha Hannu Tapio, Savonlinna

Kaurio Johanna Satu Eerika, Mikkeli

Patja Annika Ida, Jyväskylä

Svahn Heidi Maria Wilhelmiina, Joensuu

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sairaanhoitaja (AMK)

Heikkinen Wilma Eve Irene, Mikkeli

Kosonen Mari Annika, Mikkeli

Lam Con Ching, Hyvinkää

Lautiainen Noora Eveliina, Mikkeli

Lipitsäinen Niko Johannes, Lahti Pajunen Taija Emilia, Jyväskylä

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, sosionomi (AMK)

Lamminen Henna Eeva-Liisa, Kotka

Muurikka Mervi, Mikkeli

Sosiaali- ja terveysalan ammattikorkeakoulututkinto, terveydenhoitaja (AMK)

Hokkanen Minna Elina, Keuruu

Huoponen Sini Katariina, Mikkeli

Tekniikan ylempi ammattikorkeakoulu tutkinto, insinööri (ylempi AMK)

Heininen Helena Johanna, Vantaa

Koponen Lauri Joonas Olavi, Kuopio

Turunen Jukka Tapio, Laukaa

Tekniikan ammattikorkeakoulututkinto, insinööri (AMK)

Khayrislamov Artur, Venäjä

Lahenmies Jan Marcus Antero, Lappeenranta Miettinen Lasse Mikael, Jyväskylä

Palonen Eero Arvo Samuel, Hämeenlinna

Tuure Minttu Marjatta, Ruokolahti Uusipaavalniemi Frans Gunnar, Mikkeli

Liiketalouden ammattikorkeakoulututkinto, tradenomi (AMK)

Ahonen Essi Katriina, Mikkeli

Cajan Salla Maarit Pauliina, Kaarina

Kokkarinen Jussi Tapani, Mikkeli