Kouvolan seudun ammattiopiston valinnat julki — Katso täältä lista valituista

Niina Villman

Kouvolan seudun ammattiopiston valinnat julki — Katso täältä lista valituista

Kouvolan seudun ammattiopistoon kevään haussa valittujen opiskelijoiden lista on nyt julki.

Ksaoon on valittu seuraavat opiskelijat:

Kasvatus- ja ohjausalan perustutkinto

Adamsson, Mimosa Elli Theresa

Herrala, Jenni Katariina

Hienonen, Vilma Henriikka

Kohonen, Jonna Jemina

Kortesluoma, Sofia Helena

Kuntonen, Milla Maija Karoliina

Kärkäs, Karita Eila Johanna

Laaksonen, Mymmeli Bettina

Liljander, Miro Alexander

Paavola, Riku Oskari

Piiroinen, Sofia Nea Susanna

Runni, Ella Aliina

Salminen, Inka Katariina

Tyyskä, Helmi Eveliina

Tähtinen, Janette Kristiina

4 ei antanut nimen julkaisulupaa.

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Alastalo, Jade Olivia

Espo, Fiia Bettiina

Hartikainen, Nella Charlotte Maria

Hasu, Anton Oliver

Hyyrynen, Henni Annikki

Hälikkä, Kaisa Helena

Hämäläinen, Tiia Karita

Junnola, Eveliina Emma Julia

Kanerva, Julia Valeria Mariette

Kangaskolkka, Mila Oona Ilona

Kemppi, Rosa Emilia

Korhonen, Nea Vanessa

Korpela, Alisa Linnea

Kymén, Iida Elina

Laakso, Elsa Johanna Vivian

Lindeman, Nea Venla Sofia

Lohman, Julius Santeri

Lukander, Sohvi Emilia Amanda

Myyrä, Viljami Jere Samuli

Niemi, Moona Jenny Eerika

Nikander, Ronja Marika Micaela

Nurro, Niilo Juhani

Orsivaara, Ella Maria

Partanen, Taru Henni Anneli

Poduschkin, Neea-Amanda

Pulkki, Vera Angelina

Rantala, Riikka Eveliina

Rinne, Timo Petri

Ruohoranta, Kristiina Anna Sofia

Räikkönen, Suvi Tuuli

Saarimäki, Anni Maria

Saarinen, Elina Viivi Johanna

Salonen, Nico-Petteri Artonpoika

Seppänen, Pinja Veera Karoliina

Sinkkonen, Maija Olivia

Sivula, Alma Elviira

Sällinen, Carola Svetlana

Tiikkaja, Milla Maarit

Vehmaa, Mira Marianne

9 ei antanut nimen julkaisulupaa

Autoalan perustutkinto

Degirmen, Samet

Hämäläinen, Eetu Kalevi

Kajander, Jaakko Oskari

Karpov, Dmitry

Kauranen, Joona Mikael

Kuulusa, Aleksi Henry Eliel

Menna, Samu Kasperi Joonatan

Mikkonen, Jaro Kasper Tapani

Penttilä, Elmo Adolf Oskari

Rämä, Mirko Kristian

Sahlman, Jesse Niklas

Suurnäkki, Elias Aleksanteri

Vanhanen, Teemu Kristian

Windahl, Venla-Pippi Emilia

6 ei antanut nimen julkaisulupaa

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Aksels, Milla Ida Alexandra

Amberg, Oona Jasmin Hannele

Hartikainen, Iris Mia Mirjam

Ihonen, Oona Alisa

Lahtinen, Jenni Maria

Lallukka, Iida Maria

Liukkonen, Viivi Annika

Mansanthia, Miia

Mauno, Santra Matilda

Raatikainen, Tiuku Ida Amanda

Raivio, Jonna Sarita

Rautamies, Anni Emilia

Rötkö, Jenni Tuulia

Seppälä, Veera Amanda

Takala, Lotta Maria

Wahlberg, Annu Julia

Vettenranta, Mathilda Hilma Iita

3 ei antanut nimen julkaisulupaa

Lentokoneasennuksen perustutkinto

Asikainen, Mikko Aaron

Hirvonen, Nette Julia

Hämäläinen, Sulo Lari Mikael

Inkilä, Kasperi Elmeri

Jääskeläinen, Miikkael Jasper

Kankala, Akseli Veikka Vihtori

Korhonen, Emil Verneri Mikael

Kylliäinen, Joni Ensio

Loikala, Riina Maria

Nurkka, Nico Cristian

Pajunen, Joona Topi Matias

Rasi, Veeti Rasmus

Sakkara, Lauri Kristian

Sali, Heikki Okko Allan

Salminen, Paavo Johannes

Silvennoinen, Eila Karoliina

Suhonen, Tino Tapio

3 ei antanut nimen julkaisulupaa

Liiketoiminnan perustutkinto

Andersson, Joakim Heikki Teodor

Autere, Kaapo Viktor Hannes

Elonen, Joonas Juhani

Ewe, Ellen Aurora Jia Ying

Hanén, Veeti Heikki Sakari

Hopia, Miro Olavi

Hukkanen, Julia Kaarina Aleksandra

Hämäläinen, Miro Kasimir

Jäntti, Oliver Elo

Karhumaa, Sirpa Ruusu Amalia

Kujala, Jenna Sofia

Lindström, Jere Henrikki

Majuri, Iines

Mallat, Jesse Bruno Olavi

Malvikko, Joona Samuel

Miettinen, Perttu Ilmari

Mikkola, Mira Eveliina

Mönkkönen, Niko Valtteri

Naakka, Aapo Eemeli

Nuotio, Aaro Iivari Nikolai

Pöllänen, Vilho Elmeri

Rantala, Joonatan Vilho Tapani

Saarenpää, Niko Jaakko Juhani

Sahanen, Sanna Susanne

Skippari, Riikka Aurora

Soininen, Valtteri Eemil

Suomi, Emma Katariina

Tikka, Jasmin Eveliina

Udd, Arttu Severi

Vainio, Elina Katariina

Valariutta, Vertti Johannes

Virkkula, Veera Hilma Serafina

Virtanen, Joonas Seppo Juhani

12 ei antanut nimen julkaisulupaa

Logistiikan perustutkinto

Holopainen, Peppi Helmiina

Hämäläinen, Niko Lasse Juhani

Jokimäki, Kira Eva-Kristiina

Karjalainen, Juho Reittu

Kettunen, Miro Pekka

Kopra, Aleksi Erkki Petri

Kuokka, Joona Sulo Santeri

Kärkkäinen, Jere Arvi Sakari

Lammenmaa, Samuel Benjamin

Mynttinen, Ilkka Joel

Nivala, Aino Juulia

Pahtaharju, Leo Marius

Peltola, Väinö Henrik Juhani

Reijonen, Iiro Samuel

Tiitinen, Iiro Antero

1 ei antanut nimen julkaisulupaa

Matkailualan perustutkinto

Fontell, Anri Aleksandra

Halme, Mari Johanna

Komonen, Iiro Lassi Aleksi

Lahtinen, Ano Kristian

Mäkelä, Jenna Oona Johanna

2 ei antanut nimen julkaisulupaa

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Gardemeister, Stella Katariina

Hyvärinen, Iida Siru Vilhelmiina

Hämäläinen, Miia Kristiina

Hämäläinen, Susanna Emilia

Kemppinen, Aatu Kasperi

Niemelä, Emma Julia

Palm, Tomi Juhani

Patjas, Noah Elmer

Pöysä, Minttu Karoliina

Rasalahti, Pyry Kasperi

Seppälä, Tessa Karoliina

Tarakkamäki, Kai Benjamin

Toikka, Saima Alisa Karoliina

Torniainen, Ella Satu Maria

Turkia, Erno Verneri

Uusitalo, Elina Maria

Vainikka, Viivi Pipsa Juliaana

Virta, Jesse Vili Petteri

9 ei antanut nimen julkaisulupaa

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Aalto, Erno Simo Matias

Anttila, Riku Valtteri

Gardemeister, Voitto Olavi

Heikkinen, Otto Antero

Huovi, Miro Oskari

Jarva, Aleksi Elias

Kangashaka, Ellinoora Camilla

Kivikko, Saku Väinö Elmeri

Koikonen, Andrei

Kurko, Matias Olli Petteri

Kylmälä, Väinö Ilmari

Kähkönen, Atte Valtteri

Laakso, Luca Aaron Christofer

Lehtmäki, Eetu Emil Akseli

Liski, Vadim

Mynttinen, Hannes Armas

Niemi, Oskari Anton

Näkki, Joonas Eemeli

Pöyry, Mira Emilia

Rautio, Nico Eevert

Relander, Olli Eemeli

Sallinen, Santtu Juho

Sihvola, Vertti Vili Valtteri

Sipari, Jere Veli

Suhonen, Petja Eemil

Säyriö, Nuutti Matias

Ylitalo, Niko Juhani

5 ei antanut nimen julkaisulupaa

Talotekniikan perustutkinto

Andersson, Tatu Antero

Bagdat, Eren

Haikala, Joonas Vihtori Olavi

Helkiö, Veeti Mikael

Ilvonen, Kimmo Lassi Mikael

Karhu, Milla Emilia

Kettunen, Eetu Samuli

Lahtinen, Riku Kalervo

Mäkelä, Juuso Onni Joonatan

Salminen, Jimi Veikka Petteri

Sipari, Juha Iivari

Tommiska, Teemu Mikael

Tähtinen, Miska Petri Mikael

Waldén, Niko Aleksi

2 ei antanut nimen julkaisulupaa

Turvallisuusalan perustutkinto

Helikoski, Joona Taisto Samuel

Hietala, Väinö Onni Hermanni

Kaarlenpoika, Juho Miko Viljami

Karppanen, Veeti Kasperi

Korhonen, Janne Kalevi

Kärki, Milla Marianna

Laasonen, Arttu Olavi Eemeli

Lehesvuo, Anton Jarl Olavi

Lehikoinen, Teemu Mikael Jarkonpoika

Mikonaho, Ella Karoliina

Rasalahti, Mico Valtteri

Tamminen, Joni Veikka Ensio

Tykkälä, Tepi Sakari Antero

Vainonen, Jere Petri Antero

Vikman, Valtteri Juho Kristian

Ylikoski, Henrik Eeli

3 ei antanut nimen julkaisulupaa

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Heikkilä, Ukko Eemeli Jukanpoika

Helminen, Akseli Veikko Matti

Hyppänen, Henri Olavi Viljami

Hänninen, Teppo Eero Ilmari

Keppo, Arvo Olavi

Korhonen, Antti Sakari

Pohjonen, Ville Oskari

Puhjo, Konsta Jalmari

Salo, Joona Jasper

Takala, Rene Harri Oskari

Tapola, Juuso Santeri

Valtonen, Jerry Risto Aleksanteri

Werning, Vili-Valtteri

3 ei antanut nimen julkaisulupaa

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto

Torniainen, Jenni Karita

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto

Hautala, Amanda Aurora Elegia

Pitkäoja, Olivia Matleena

Schwandt, Amanda Helena

Siekkeli, Lotta Leena Hannele

Tiihonen, Sara Maria Aleksandra

Tohka, Vilma Aada Amanda

4 ei antanut nimen julkaisulupaa

Metsäalan perustutkinto

Hietanen, Miro Joonas

Kenttälä, Joona Juhani

Malin, Juho Hannu Olavi

Penttilä, Leevi Petteri

Rauhamäki, Emmi Katariina

Väisälä, Viljami Kasperi

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Jokivarsi, Arttu Pauli Petteri

Koskinen, Nea Aliisa

Kuivalainen, Suvi Karoliina

Laitinen, Veeti Lauri Aleksi

Paavilainen, Heidi Helena Katariina

Sundberg, Emilia Sini Susanna

4 ei antanut nimen julkaisulupaa

Rakennusalan perustutkinto

Ahola, Kaapo Aleksi

Anttila, Aki Oskari

Hatara, Kapo Aleksi

Heikkilä, Eino Elias

Ihalainen, Lauri Antero

Kekäläinen, Nooa Valtteri

Mbongo-Mpasi, Jolie Beatrice

Nissinen, Sami Matti

Pakarinen, Elias Veikko Joonatan

Paljakka, Rasmus Tarmo Antero

Raappana, Romeo Reino Juhani

Sakkara, Sampo Juho Anttoni

Summanen, Valtteri Matias

Tikkanen, Niklas Miko Olavi

Valtonen, Kasper Henrikki

Vulkko, Veeti Elias

4 ei antanut nimen julkaisulupaa

Taideteollisuusalan perustutkinto, koru- ja pienesinevalmistus

Harju, Helena Maria

Lindberg, Jutta Johanna

Vainikka, Jasmina Brienna Catharina

2 ei antanut nimen julkaisulupaa

Taideteollisuusalan perustutkinto, sisustaja

Huomo, Neea Janica

Niskala, Iida Alisa

Rinne, Noora Aliisa

Rossi, Santeri Eemil Anton

2 ei antanut nimen julkaisulupaa

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Rintamo, Jasmin Jenna Tuulia

Roju, Emmi Sofia

Salmi, Wilma Ilona

Sihvonen, Viivi Sanni Susanna

1 ei antanut nimen julkaisulupaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Alén, Nico Markus

Haila, Risto Sakari

Hokkanen, Roope Antero

Huttunen, Matias Unto Juhani

Ihalainen, Suvi Ilta Johanna

Junnola, Oskar Esko Olavi

Lehmusmetsä, Antto Oliver

Lindgren, Tino Sebastian

Liukkonen, Onni Pyry Eemeli

Luomala, Aaro Petteri

Melto, Eeli Eppu Ilmari

Moilanen, Neea Emilia

Rajamäki, Simo Viljami

Rova, Jade Josefina

Salminen, Mikael Oskari

Sorvari, Sanni Olivia

4 ei antanut nimen julkaisulupaa