Tilaajalle

Tunteet kuumenivat lauantaisilla Kuusankosken markkinoilla – "Mitä tekee kokoomus? Tulee lupaa kysymättä ja pyytämättä, kutsumatta, röyhkeästi ja iljettävän ylimielisesti terrorisoimaan minun markkinoita"

Pohjois-Kymen kokoomusnaiset järjestivät markkina-alueella vaalitilaisuuden. Kahvitarjoilu ei ollut markkinoiden järjestäjän mielestä sovittujen pelisääntöjen mukaista.

Lumikki Haaja

Eräkokki Paavo Sutinen ei katsonut hyvällä Pohjois-Kymen kokoomusnaisten yhdistyksen ilmestymistä Kuusankosken markkinoille. Hän sanoo haluavansa pitää järjestämänsä markkinat ei-poliittisina. Arkistokuva on lokakuulta 2018.
Eräkokki Paavo Sutinen ei katsonut hyvällä Pohjois-Kymen kokoomusnaisten yhdistyksen ilmestymistä Kuusankosken markkinoille. Hän sanoo haluavansa pitää järjestämänsä markkinat ei-poliittisina. Arkistokuva on lokakuulta 2018.

Pohjois-Kymen kokoomusnaisten ilmestyminen Kuusankosken markkinoille ei järjestäjää ja eräkokkia Paavo Sutista ilahduttanut.