Jalkapallo-Sudet sai Harri Koskisesta uuden toiminnanjohtajan — Takana pitkä ura eri seuroissa

Noora Vilamaa

Uuden toiminnanjohtajan tavoitteena on muun muassa lisätä Susien jäsenmäärää ja parantaa edustusjoukkueen toimintaedellytyksiä.
Uuden toiminnanjohtajan tavoitteena on muun muassa lisätä Susien jäsenmäärää ja parantaa edustusjoukkueen toimintaedellytyksiä.

Sudet Jalkapallo on valinnut toiminnanjohtajakseen kouvolalaisen Harri Koskisen. 59-vuotias myynnin, markkinoinnin ja viestinnän ammattilainen Koskinen aloittaa tehtävässä elokuun alussa.

Koskinen on ollut elämänsä aikana jalkapallossa mukana monessa niin pelaajana kuin seuratoimijana. Kouvolassa hän on muun muassa valmentanut Kumun, FC Kouvolan ja MyPan poikajoukkueita ja Kaakkois-Suomen vuonna 1998 syntyneiden piirijoukkuetta.

Jalkapallo-Susien hallituksessa Koskinen on ollut jäsenenä viime marraskuusta lähtien.

Toiminnanjohtajan tehtävässä hänen on määrä muun muassa lisätä yhteydenpitoa seuran sisällä, kasvattaa seuran jäsenmäärää, kehittää edellytyksiä seuran edustusjoukkuetoiminnalle ja tukea valmentajien kouluttautumista.