KPL:n junioreille jo toinen mestaruus reiluun viikkoon — Nyt oli D-poikien vuoro juhlia

KPL Blackin Jani Kortesluoma kiittelee Eero Pitkäsen työtä seuran junioreissa.

Sami Joukainen

KPL Black juhli Tampereella leirivoittoa.
KPL Black juhli Tampereella leirivoittoa.

KPL:llä kulkee niin Superpesiksen kuin juniorisarjojenkin puolella. Seuran D-pojat pelasi sunnuntaina Tampereella Suurleirin finaalissa ja kaatoi Tahkon juoksuin 12—0. KPL Black pelasi kymmenen ottelua häviämättä kertaakaan.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet