Tilaajalle

Kouvolan Uimareille aiheutuu huolta Haalin sulkemisesta — Uintiseuran toiminnasta kaksi kolmasosaa tapahtuu Haanojan uimahallissa, joka on päätetty sulkea kuluvan vuoden aikana

Haali on tärkeä osa viime vuosina laajentuneen Kouvolan Uimarien toimintaa.

Katja Juurikko

Kouvolan Uimarien puheenjohtaja Marja-Liisa Kotikuusi (vasemmalla) ja varapuheenjohtaja Suvi Virtanen kantavat huolta siitä, miten seuran toiminnot pyörivät toimivalla tavalla Haanojan Haalin uimahallin sulkemisen jälkeen.
Kouvolan Uimarien puheenjohtaja Marja-Liisa Kotikuusi (vasemmalla) ja varapuheenjohtaja Suvi Virtanen kantavat huolta siitä, miten seuran toiminnot pyörivät toimivalla tavalla Haanojan Haalin uimahallin sulkemisen jälkeen.

Kouvolan kaupunginvaltuuston joulukuinen päätös Haanojan Haalin uimahallin sulkemisesta huolestuttaa Kouvolan Uimareita.

Luetuimmat

Uusimmat uutiset

Kommentoidut