Junioritiistai: Kielikylpy, maaleja ja uusi kutsu — Eea Kujalan ja Ella Peltolan tehopäivät Stoken juniorileirillä sujuivat hyvin

Yhteistyölle perinteisen suurseuran kanssa on tiedossa jatkoa.

Markku Lintula

Maalien tekemisestä nauttivat Eea Kujala (vasemmalla) ja Ella Peltola pukeutuivat Stoken peliasuun Leicesterin esiottelussa. Suomeen asti muistoina tulivat seuran takit, ja leirillä he näkivät Stoke Cityn edustuksen Ibrahim Afellayn.
Maalien tekemisestä nauttivat Eea Kujala (vasemmalla) ja Ella Peltola pukeutuivat Stoken peliasuun Leicesterin esiottelussa. Suomeen asti muistoina tulivat seuran takit, ja leirillä he näkivät Stoke Cityn edustuksen Ibrahim Afellayn.

Tyhmä kysymys heti kärkeen: Kannattiko reissu?
— No kyllä kannatti, puuskahtavat Eea Kujala ja Ella Peltola hetkeäkään epäröimättä.

Kommentoi artikkelia

Jos haluat kommentoida nimettömänä, voit tehdä sen seuraavasti:
Kirjoita nimimerkkisi Nimi-kenttään, valitse Kommentoin mieluummin vieraana -kenttä ja lisää sähköpostiosoitteesi sähköpostikenttään. Sähköpostiosoite ei näy kommentoinnin yhteydessä. Voit myös kommentoida rekisteröityneenä luomalla tilin Disqus-palveluun tai kirjautumalla kommentointiin esimerkiksi Facebookin tai Twitterin avulla.

Lue kommentointiohjeet