Tilaajalle

Viime vuonna perustettu Kuusankoski Cowboys on ollut voittamaton — Lauantaina joukkue voitti Kolmosdivisioonan Voikkaan pallokentällä

Kolmosdivarin voiton ansiosta Kuusankoski Cowboys voi hakea nousua Kakkosdivariin. Jos Cowboys päättää hakea paikkaa, joukkue tarvitsee enemmän pelaajia tulevalle kaudelle.

Lumikki Haaja

Mikko Lautamatti (keskellä) on seuran puheenjohtaja, joukkueen päävalmentaja ja pelaa joukkueen kokoonpanosta riippuen joko hyökkäys- tai puolustuslinjassa. Lautamatin tavoite on, että jossain kohtaa hän siirtyy pois kentältä.
Mikko Lautamatti (keskellä) on seuran puheenjohtaja, joukkueen päävalmentaja ja pelaa joukkueen kokoonpanosta riippuen joko hyökkäys- tai puolustuslinjassa. Lautamatin tavoite on, että jossain kohtaa hän siirtyy pois kentältä.

Äijämalja jäi Kouvolaan.

Luetuimmat

Uusimmat uutiset